Huawei

Huawei wybrał SQUID na agregator newsów we wszystkich swoich smartfonach w całej Europie

GU
Grzegorz Ułan
3

Twórcy aplikacji SQUID poinformowali nas właśnie, że ich usługi newsowe będą dostępne natywnie we wszystkich nowych smartfonach Huawei sprzedawanych w Europie.

SQUID, to popularny agregator newsów dostępny w 51 krajach Europy i Ameryki Łacińskiej, w którym to można zapoznawać się z wiadomościami z różnych kategorii tematycznych (również technologicznych), a to wszystko podane w przyjemnej i wygodnej oprawie.

Problemy Huawei z Google zmuszają tego producenta do szukania i korzystania z innych rozwiązań w wielu obszarach na swoich smartfonach. Akurat w tematyce newsowej i dostarczania treści informacji z kraju i ze świata dla użytkowników ich telefonów, wybór padł właśnie na aplikację SQUID.

Johan Othelius, CEO i założyciel aplikacji SQUID:

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że Huawei wybrał nas jako partnera dostarczającego kontent newsowy do smartfonów marki Huawei. Naszym celem jest inspirowanie młodych ludzi to czytania wysokiej jakości kontentu, jednocześnie umożliwiamy wydawcom zaangażowanym w ten projekt zwiększanie ruchu mobilnego, oraz dywersyfikowanie przychodów reklamowych.

SQUID dostępny jest już do pobrania z Huawei AppGallery. Dodatkowo, newsy z aplikacji będą wyświetlane w Huawei Assistant (widoczny po przesunięciu ekranu w prawą stronę, dokładnie tak jak newsy od Google) na wszystkich nowych urządzeniach Huawei, dostępnych w sprzedaży w Europie. Z kolei obecni użytkownicy smartfonów Huawei, mogą już dziś pobrać wersję testową Huawei Assistant.

Oprócz tego, znowu podobnie jak w Google Chrome, newsy ze SQUID wyświetlać się będą na stronie głównej przeglądarki Browser, w skondensowanej formie z wybranymi najciekawszymi materiałami z różnych kategorii tematycznych.

Źródło: SQUID.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu