Startups

Huawei Startup Challenge z nową edycją. Kto może się zgłosić do konkursu?

Piotr Kurek
Huawei Startup Challenge z nową edycją. Kto może się zgłosić do konkursu?
0

Startuje nabór do konkursu Huawei Startup Challenge, w którym firmy mogą starać się o wsparcie finansowe. W tym roku Huawei stawia na zieloną energię i to właśnie firmy dążące do zrównoważonego rozwoju są do niego zaproszone.

Zmiany klimatyczne dotyczą nas wszystkich, a nowoczesne rozwiązania energetyczne mogą pomóc w ich spowolnieniu. W tegorocznej edycji Huawei Startup Challenge chcemy wesprzeć interesujące pomysły w obszarze zielonej energii w przekształceniu się w sprawnie operujące biznesy. Poprzednie edycje konkursu udowodniły, że w polskich młodych firmach jest ogromny potencjał, który, odpowiednio wspierany, jest w stanie zmienić świat na lepsze. Dzięki naszej inicjatywie możemy wspierać środowisko polskich startupów i otwierać przed nimi drogę do skalowania ich działalności

- powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska w ramach zorganizowanej dziś konferencji prasowej, na której poznaliśmy szczegóły czwartej edycji Huawei Startup Challenge.

Tym razem, firmy, których koncepcje mają potencjał rewolucyjnych zmian w sektorze energetycznym, staną przed wyzwaniami postawionymi przez jury konkursu. Poszukiwane są nowatorskie rozwiązania, zarówno te umożliwiające ekologiczne pozyskiwanie energii, jak i te, które doskonalą już istniejące technologie rynkowe. Zwycięzcy mają szansę zdobycia nagród o wartości 200 tys. złotych. Konkurs stanowi okazję dla początkujących przedsiębiorców, pragnących przedstawić swoje idee przedstawicielom firm z Polski i zagranicy. Uczestnictwo otwiera drzwi do cennego mentoringu oraz możliwości zaprezentowania innowacyjnej działalności na rynku.

#Tech4GreenEnergy Huawei Startup Challenge z nową edycją

W kwietniu 2024 roku zorganizowana zostanie specjalna gala, na której finałowa dziesiątka konkursu zaprezentuje swoje innowacje. Spośród finalistów trzy najlepsze projekty otrzymają nagrody główne - czeki o wartości 100, 60 i 40 tysięcy złotych. Szczegóły związane z 4. edycją konkursu dla startupów znajdziecie na stronach Huawei Startup Challenge. To tam znajdują się najważniejsze informacje dotyczące harmonogramu, organizatorach i wymaganiach, które należy spełnić, by wysłać swoje zgłoszenie. Nie może też zabraknąć tam formularza zgłoszeniowego, który pozwala na zgłoszenie się do czwartej edycji konkursu Huawei Startup Challenge. Zgłoszenia można wysyłać do 14 stycznia 2024 r.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news