Huawei

Huawei wypuszcza smartfon, który ma usługi Google. Ale jeszcze przed premierą możecie go kupić... taniej

Kamil Świtalski
1

Huawei P30 Pro New Edition to klasyczny przykład recyklingu. Zeszłoroczny flagowiec powraca: tym razem w jednym wariancie i z nowym kolorem!

Zeszłoroczne flagowce to zawsze łakomy kąsek. Oferują mimo wszystko trochę więcej niż średnia półka urządzeń, a jako że raptem kilkanaście miesięcy temu były na szczycie listy najlepszych urządzeń -- nie zdążyły się jakoś specjalnie zestarzeć. I ich zakup zawsze kusi. A w formie takiej jak proponuje Huawei w swojej reedycji ostatniego ważnego smartfona z usługami Google -- może kusić jeszcze bardziej - to pierwszy raz, gdy doczekał się takiego wariantu kolorystycznego. Oto nowy, poczciwy, Huawei P30 Pro New Edition!

Huawei P30 Pro New Edition: dzięki recyklingowi, Huawei wypuszcza smartfon z usługami Google

Recykling smartfonów nie jest zjawiskiem nowym -- trwa od lat i to już taki standard, że producenci wypuszczają te same konstrukcje w nowych obudowach, pod nową nazwą. Zawsze to lepiej sprzedawać nowy telefon, niż taki sprzed kilkunastu miesięcy -- można go trochę inaczej wycenić, można łatwiej z nowością trafić do użytkowników szukających idealnego urządzenia dla siebie. W przypadku Huawei P30 Pro New Edition jest jeszcze jedno "można". Można wypuścić na rynek smartfon, który ma tak pożądane przez europejskich i amerykańskich konsumentów usługi Google. Ekipa Huawei więc nie próżnuje -- i odkurza flagowca z zeszłej wiosny: tym razem oferując tylko jeden wariant i... nowy kolor urządzenia.

Huawei P30 Pro New Edition: więcej dobra na wyciągnięcie ręki

Huawei P30 Pro New Edition to właściwie to samo, doskonale Wam znane urządzenie, które recenzowaliśmy dla Was w zeszłym roku. Sprzęt powraca w jednej tylko konfiguracji: 256 GB na dane + 8 GB pamięci operacyjnej. Wraz z Huawei P30 Pro New Edition wracają jedne z najlepszych aparatów fotograficznych na rynku: Leica Quad Camera. Urządzenie dostanie też nową wersję oprogramowania -- wszystko działać będzie pod kontrolą EMUI 10.1 opartej na dziesiątej odsłonie systemu operacyjnego od Google. Asem w rękawie sprzętu jest niewątpliwie dostęp do usług Google. Bo przez to, że praktycznie nic się w nim nie zmieniało -- i konfiguracja taka została zaakceptowana przez Stany Zjednoczone -- nic nie stoi na przeszkodzie, aby te były obecne na pokładzie. Nie oznacza to oczywiście, że zabrakło tam App Gallery -- nic z tych rzeczy. Huawei P30 Pro New Edition oferuje oba sklepy z aplikacjami. Huawei P30 Pro New Edition sprzedawane będzie w trzech wariantach kolorystycznych: niebieskim (aurora), czarnym oraz debiutującym przy okazji P40 srebrnym (silver frost).

Smartfon trafi do przedsprzedaży m.in. w Niemczech już w najbliższy piątek -- i wyceniony został tam na 749 euro (ok. 3420 PLN), do klientów zacznie trafiać w pierwszych dniach czerwca. Nie wiem czy to taka specjalna gratka, skoro zeszłorocznego Huawei P30 Pro w wariancie 256 GB można nabyć w popularnych polskich sklepach z elektroniką za mniej niż 3000 złotych. No chyba że jakoś specjalnie zależy Wam na nowym kolorze -- wtedy trzeba czekać.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu