Huawei

Huawei też ma pomysł na składane telefony, jednak wciąż nie wie jak je nazwać

Piotr Kurek
Huawei też ma pomysł na składane telefony, jednak wciąż nie wie jak je nazwać
5

Smartfony ze składanymi lub giętkimi ekranami mają zdominować rynek już w przyszłym roku, choć jeden z producentów szykuje premierę już w kolejnym miesiącu. Do gry dołącza kolejny, duży gracz dostrzegający ogromny potencjał w tego typu rozwiązaniach.

Zobacz też: Huawei AI Speaker – nowy inteligenty głośnik o znajomym wyglądzie

Huawei znane jest z tego, że nie marnuje czasu i w swoim portfolio produktów oferuje najciekawsze rozwiązania dostępne na rynku. Smartfony, inteligentne zegarki, głośniki, nowoczesne słuchawki -- czego tylko dusza zapragnie. Chiński producent ma też swoje plany w stosunku do miast przyszłości, zarządzanych przez infrastukturę opartą na autorskich rozwiązaniach. Firma widzi także potencjał w przyszłorocznym hicie, którym niewątpliwie będą urządzenia wykorzystujące elastyczne ekrany. Samsung zaprezentował swój wyświetlacz Infinity Flex, Apple patentuje swoje rozwiązania. Na podobny pomysł wpadło Huawei, które w dokumentach, do których dotarł portal AndroidHeadlines, rozważa różne scenariusze dotyczące przyszłorocznych urządzeń firmy i rejestruje cztery nazwy.

Zobacz też:Smartfony? Smartwatche? To dla chińskiego giganta za mało. Czas wyruszyć w miasto

Huawei ze składanymi smartfonami już w przyszłym roku

W dokumentach znajdziemy aż cztery potencjalne nazwy nowych urządzeń ze składanymi ekranami od Huawei: Mate F, Mate Flex, Mate Flexi oraz Mate Fold. Jak widać firma planuje rozwijać swoją linię topowych smartfonów i już w przyszłym roku do kolekcji trafi kolejny model, tym razem wykorzystujący technologię elastycznych ekranów. Mają to być wyświetlacze Super AMOLED wyprodukowane przez chińską firmę BOE Technology. Złożone mają mieć wielkość 5 cali, a rozłożone aż 8. Nazwy może i nie są odkrywcze i przy Samsung Galaxy F wydają się być odtwórcze, ale ciężko jest trafić z nazewnictwem, które odda w pełni charakterystykę najważniejszego elementu smartfonu -- niestandardowego, nowoczesnego, ekranu podatnego na zginanie.

Zobacz też: Telefon nie na raz? Huawei Mate 20 Pro zaskakuje łatwością naprawy

Warto jednak pamiętać, że te nazwy pochodzą z wewnętrznych dokumentów firmy i wcale nie oznaczają, że jedna z nich trafi na opakowania przyszłorocznych flagowców Huawei. Równie dobrze firma może wpaść na pomysł i nazwać swoje elastyczne urządzenie zupełnie inaczej i to w dość niekonwencjonalny sposób. Jednak na oficjalne informacje i potwierdzenie istnienia tego typu smartfonu lub tabletu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Firma planuje wprowadzić je na rynek w połowie przyszłego roku.

Źródło: AndroidHeadlines

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu