Huawei

Huawei też ma pomysł na składane telefony, jednak wciąż nie wie jak je nazwać

Piotr Kurek
5

Smartfony ze składanymi lub giętkimi ekranami mają zdominować rynek już w przyszłym roku, choć jeden z producentów szykuje premierę już w kolejnym miesiącu. Do gry dołącza kolejny, duży gracz dostrzegający ogromny potencjał w tego typu rozwiązaniach.

Zobacz też: Huawei AI Speaker – nowy inteligenty głośnik o znajomym wyglądzie

Huawei znane jest z tego, że nie marnuje czasu i w swoim portfolio produktów oferuje najciekawsze rozwiązania dostępne na rynku. Smartfony, inteligentne zegarki, głośniki, nowoczesne słuchawki -- czego tylko dusza zapragnie. Chiński producent ma też swoje plany w stosunku do miast przyszłości, zarządzanych przez infrastukturę opartą na autorskich rozwiązaniach. Firma widzi także potencjał w przyszłorocznym hicie, którym niewątpliwie będą urządzenia wykorzystujące elastyczne ekrany. Samsung zaprezentował swój wyświetlacz Infinity Flex, Apple patentuje swoje rozwiązania. Na podobny pomysł wpadło Huawei, które w dokumentach, do których dotarł portal AndroidHeadlines, rozważa różne scenariusze dotyczące przyszłorocznych urządzeń firmy i rejestruje cztery nazwy.

Zobacz też:Smartfony? Smartwatche? To dla chińskiego giganta za mało. Czas wyruszyć w miasto

Huawei ze składanymi smartfonami już w przyszłym roku

W dokumentach znajdziemy aż cztery potencjalne nazwy nowych urządzeń ze składanymi ekranami od Huawei: Mate F, Mate Flex, Mate Flexi oraz Mate Fold. Jak widać firma planuje rozwijać swoją linię topowych smartfonów i już w przyszłym roku do kolekcji trafi kolejny model, tym razem wykorzystujący technologię elastycznych ekranów. Mają to być wyświetlacze Super AMOLED wyprodukowane przez chińską firmę BOE Technology. Złożone mają mieć wielkość 5 cali, a rozłożone aż 8. Nazwy może i nie są odkrywcze i przy Samsung Galaxy F wydają się być odtwórcze, ale ciężko jest trafić z nazewnictwem, które odda w pełni charakterystykę najważniejszego elementu smartfonu -- niestandardowego, nowoczesnego, ekranu podatnego na zginanie.

Zobacz też: Telefon nie na raz? Huawei Mate 20 Pro zaskakuje łatwością naprawy

Warto jednak pamiętać, że te nazwy pochodzą z wewnętrznych dokumentów firmy i wcale nie oznaczają, że jedna z nich trafi na opakowania przyszłorocznych flagowców Huawei. Równie dobrze firma może wpaść na pomysł i nazwać swoje elastyczne urządzenie zupełnie inaczej i to w dość niekonwencjonalny sposób. Jednak na oficjalne informacje i potwierdzenie istnienia tego typu smartfonu lub tabletu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Firma planuje wprowadzić je na rynek w połowie przyszłego roku.

Źródło: AndroidHeadlines

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu