Felietony

HP zwalnia swojego CEO po zarzutach o molestowanie seksualne

Grzegorz Marczak
HP zwalnia swojego CEO po zarzutach o molestowanie seksualne
6

No to mamy niezłą aferę weekendową. HP zwolniło swojego CEO Marka Hurda po oskarżeniach o molestowanie seksualne osoby współpracującej z HP. W czasie śledztwa przeprowadzonego przez zarząd i zewnętrzne podmioty okazało się, że wprawdzie molestowania nie było ale przy okazji odkryto, że CEO HP był w...

No to mamy niezłą aferę weekendową. HP zwolniło swojego CEO Marka Hurda po oskarżeniach o molestowanie seksualne osoby współpracującej z HP. W czasie śledztwa przeprowadzonego przez zarząd i zewnętrzne podmioty okazało się, że wprawdzie molestowania nie było ale przy okazji odkryto, że CEO HP był w związku z osobą pracującą dla HP (co jest konfliktem interesów) i na dodatek nie dość dokładnie rozliczał wydatki i nadużywał majątku spółki.

Mark Hurd po przeprowadzonym śledztwie i kompromitujących dla CEO HP wynikach został poproszony przez zarząd spółki o rezygnację i ustąpił. Plotki mówią o tym, że jego odprawa wyniesie 40-50 milionów dolarów - kwota niesamowita zważywszy na okoliczności. Widać jednak, że działa ona zgodnie z założeniami bo już można przeczytać oficjalne stanowisko byłego CEO, który generalnie przeprasza i jest mu przykro

"As the investigation progressed, I realized there were instances in which I did not live up to the standards and principles of trust, respect and integrity that I have espoused at HP and which have guided me throughout my career. After a number of discussions with members of the board, I will move aside and the board will search for new leadership. This is a painful decision for me to make after five years at HP, but I believe it would be difficult for me to continue as an effective leader at HP and I believe this is the only decision the board and I could make at this time. I want to stress that this in no way reflects on the operating performance or financial integrity of HP."

"The corporation is exceptionally well positioned strategically. HP has an extremely talented executive team supported by a dedicated and customer focused work force. I expect that the company will continue to be successful in the future."

Szczerze mówiąc czytające te doniesienia byłem w szoku, rozumiem że CEO też jest człowiekiem ale żeby oszukiwać na rozliczeniach przy takiej pozycji i zarobkach (kilkadziesiąt milionów dolarów rocznie)?

Najgorsze jest jednak to, że Hurd był dobry CEO. Podczas jego pięcioletnich rządów HP podwoiło wartość akcji i widać było też znaczną poprawę w zyskach firmy. Właśnie pokazane (wstępne) wyniki finansowe za Q3 2010 również potwierdzają dobrą sytuację finansową firmy i dobre rokowania na przyszłość:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hp