Felietony

Nowe statystyki stron na Facebooku

Grzegorz Marczak
Nowe statystyki stron na Facebooku
13

Nie wiem dokładnie jak zaplanowany był rollout tej funkcjonalności, ale ja na swoim fan page Antyweba od wczoraj mam dostępne nowe statystyki. To co się zmieniło to przede wszystkim sposób prezentacji wyników który jest teraz bardziej przejrzysty i co za tym idzie czytelniejszy. Co też jest ważne no...

Nie wiem dokładnie jak zaplanowany był rollout tej funkcjonalności, ale ja na swoim fan page Antyweba od wczoraj mam dostępne nowe statystyki. To co się zmieniło to przede wszystkim sposób prezentacji wyników który jest teraz bardziej przejrzysty i co za tym idzie czytelniejszy. Co też jest ważne nowe statystyki zostały zaimplementowane zarówno dla strona jak i dla aplikacji które na Facebooka stworzyliśmy.

Jeśli chodzi o zakres raportowanych informacji to wydaje się mi, że jest ich więcej (choć może to być tylko wrażenie dlatego, że mamy po prostu więcej wykresów). W przypadku stron Facebookowych mamy dwie główne kategorie informacji, użytkownicy i interakcje. Wchodząc dla przykładu w kategorię użytkownicy możemy zobaczyć wykresy z aktywności na naszej stronie (odwiedziny, komentarze, lubię to), podział demograficzny użytkowników, ilość wyświetleń strony głównej czy też konsumpcje mediów (ilość odsłon filmu video itp).Generalnie nowe statystyki są chyba bardziej zrozumiałe szczególnie dla tych którzy na odzień nie fascynując się takimi parametrami jak RU, PV czy UU.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookfan page