Moje przemyślenia

HP ujawniło nową linię komputerów all-in-one, przygotowanych do współpracy z Windows 8

MK
Marcin Kamiński
16

Firma Hewlett-Packard opublikowała zestaw informacji na temat nowej linii komputerów stacjonarnych all-in-one, co oznacza, że w obudowie monitora zawarto wszystkie komponenty maszyny. Komputery z serii SpectreOne są konstrukcjami o najcieńszej na rynku obudowie ekranu, której grubość wynosi zaledwie...

Firma Hewlett-Packard opublikowała zestaw informacji na temat nowej linii komputerów stacjonarnych all-in-one, co oznacza, że w obudowie monitora zawarto wszystkie komponenty maszyny. Komputery z serii SpectreOne są konstrukcjami o najcieńszej na rynku obudowie ekranu, której grubość wynosi zaledwie 11,5 mm. Niestety, wbrew oczekiwaniom, serii HP SpectreOne nie wyposażono w ekrany dotykowe.

Nowa linia stacjonarnych komputerów klasy PC wyprodukowanych przez markę Hewlett-Packard przyciąga głównie smukłym ekranem. W obudowie monitora o przekątnej 23,6 cala i rozdzielczości Full HD skryto także komponenty całego komputera, mogącego pochwalić się kartą graficzną NVIDIA z pamięcią 1 GB, dwoma portami USB 2.0, dwoma portami USB 3.0 oraz opcjonalnym slotem SSD i ExpressCache.

Wartą uwagi cechą komputerów stacjonarnych z rodziny SpectreOne jest wbudowane NFC, pozwalające na bezprzewodowe logowanie się i transfer plików do innego komputera lub smartfona z tą technologią. HP postarało się także o wbudowanie obsługi gestów na touchpadzie, przypominającego rozwiązanie w komputerach Apple.

Co ciekawe, HP nie podaje obecnie żadnych konkretnych modeli procesorów montowanych w swoich nowych komputerach, podając jedynie, iż będą to najnowsze modele obecnie stosowane na rynku. Premiera SpectreOne ma obyć się w listopadzie, a ceny zaczynać się od 1,299 dolarów amerykańskich.

Zgodnie z oczekiwaniami Jana, wraz z nadejściem nowego Windows 8 firma HP przygotowuje również nowe modele komputerów z serii Envy, wyposażone w ekrany dotykowe. Kompatybilne z nadchodzącym systemem operacyjnym maszyny posiadać będą monitory dotykowe o przekątnych 20 i 23 cali. Ceny zaczynać będą się w zależności od wielkości ekranu od 799 lub 999 dolarów. Klientów przyciągać będą obsługą dotyku w 10 punktach jednocześnie oraz pojemnością dysku twardego do trzech terabajtów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: