Felietony

Harry Potter: Hogwarts Mystery oficjalnie. Hit czy kit?

AL
Albert Lewandowski
11

Gry wykorzystujące znane uniwersum nie są niczym nowym. Teraz jednak nadszedł czas na wyczekiwaną premierę "Harry Potter: Hogwarts Mystery", którą można już pobrać zarówno na urządzenia z Androidem, jak i OS. Czy warto zainteresować się tym tytułem?

Potencjał na sukces

Harry Potter: Hogwarts Mystery czerpie z dosyć klasycznego wzorca. Opiera się o wyjątkowe popularne uniwersum, które pochwalić się może ogromną liczbą fanów na całym świecie i zdecydowanie ich liczba nadal wzrasta. Tym samym teoretycznie tytułem tym zainteresuje się wielu potencjalnych odbiorców. Co więcej, dostępna jest ona za darmo. Na wstępie trzeba jednak przyznać, że gra oferuje mikropłatności i zdaje się, że twórcy na nie też postawili. Niestety taki już jest urok wielu mobilnych aplikacji.

https://youtu.be/cQZTO3hT4Ek

Cała rozgrywka zaczyna się od stworzenia własnej postaci, którą to potem będziemy przemierzać Hogwart. Opcji personalizacji jest co nie miara. Warto dodać, że akcja ma dziać się w latach 80. XX wieku - Harry Potter urodził się w 1980 roku. Do dyspozycji gracz dostanie spokojny świat, ale zdecydowanie przepełniony ciekawą zawartością.

Kolejne etapy rozgrywki będzie się pokonywać jako uczeń jednego z czterech domów w Hogwarcie. Podobno istotny wpływ na rozwój fabuły mają mieć nawiązywane przez nas znajomości z innymi, a my sami będziemy mogli opanować trudno sztukę rzucania zaklęć i warzenia eliksirów. W tle pojawią się bohaterowie doskonale znani z książek czy filmów.

https://youtu.be/ehixbGzOZ_M

Grafika prezentuje się nieźle, chociaż widać, że przygotowano ją z myślą również o słabszych urządzeniach. Zdecydowanie widać w tej grze spoty potencjał, choć obawiam się nieco, czy wszechobecność mikropłatności nie stanie na przeszkodzie do jej popularności. Moim zdaniem warto sprawdzić bliżej Harry Potter: Hogwarts Mystery, ponieważ na taki tytuł fani serii czekali od dawna. Być może nostalgia zachęci kolejne rzeszy graczy do zagrania.

Do pobrania Harry Potter: Hogwarts Mystery jest dostępne tutaj:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu