Moje przemyślenia

hardGamma Ventures z nową inwestycją w Fly With Monkey

Grzegorz Marczak
hardGamma Ventures z nową inwestycją w Fly With Monkey
18

hardGamma Ventures należą się gratulacje. Tak, żyjemy w takich czasach, że kiedy inwestor wyłowi jakiś łakomy kąsek to należą mu się gratulacje. Coraz trudniej jest bowiem w Polsce znaleźć sensowny startup, który nie byłbym rozpieszczony przez mistyczne już prawie pieniądze z 8.1, miał produkt a nie...

hardGamma Ventures należą się gratulacje. Tak, żyjemy w takich czasach, że kiedy inwestor wyłowi jakiś łakomy kąsek to należą mu się gratulacje. Coraz trudniej jest bowiem w Polsce znaleźć sensowny startup, który nie byłbym rozpieszczony przez mistyczne już prawie pieniądze z 8.1, miał produkt a nie tylko pomysł i reprezentowany był przez poważnych i zaangażowanych ludzi.

Możliwe, że ta dość krytyczna ocena sytuacji wielu z was może się nie spodobać ale takie mam spostrzeżenia po rozmowach z naszymi VC, moje własne doświadczenia przy przeglądaniu dziesiątek opisów nowych startupów (dodawanych do katalogu, lub pochodzących z informacji prasowych) są zresztą dokładnie takie same.

Tak więc gratuluję hardGamma nowej inwestycji no i oczywiście również startupowi czyli Fly With Monkey. Jak rozumiem będzie to firma tworząca gry społecznościowe. W informacji prasowej podają, że będą one tworzone w technologii HTML5 co jest dla mnie zupełnie bez znaczenia ale widać, że chcą to podkreślić:)

W każdym razie Fly With Monkey ma zadebiutować z grą w której będziemy hodować i opiekować się własnym zwierzakiem.

"Gra będzie angażować użytkownika poprzez rozbudowany scenariusz, ukryte quizy oraz liczne wbudowane mini-gry. Gracze będą mieli także okazję do wchodzenia w interakcje z innymi użytkownikami, obserwując swoje postępy w grze oraz wspólnie wykonując różne zadania."

Nie brzmi to specjalnie zagadkowo ale poczekam z opinią na końcowy produkt, który ma się ukazać w październiku. Gra będzie dostępna poprzez Facebooka. Kolejny tytuły już na początku przyszłego roku.

Gratuluję więc jeszcze raz obu stronom i czekam na pierwsze gotowe gry!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup