Google

Google+ zaczyna wspierać klientów Google Apps [i inne zmiany w systemie]

JT
Jakub Tepper
7

Jesteście płacącymi klientami Google Apps? Jeśli tak, to mogliście odczuć pewien dyskomfort z tego powodu, że akurat ta usługa nie miała dotychczas wsparcia dla Google+. Darmowi mieli lepiej niż ci wydający pieniądze? Można na to tak spojrzeć. Albo można powiedzieć, że najpierw wykorzystano 40 milio...

Jesteście płacącymi klientami Google Apps? Jeśli tak, to mogliście odczuć pewien dyskomfort z tego powodu, że akurat ta usługa nie miała dotychczas wsparcia dla Google+. Darmowi mieli lepiej niż ci wydający pieniądze? Można na to tak spojrzeć. Albo można powiedzieć, że najpierw wykorzystano 40 milionów betatesterów, a teraz przyszła pora na stabilne wykorzystanie także dla klientów biznesowych (firm i szkół).

Zakres usług pozostaje dla klientów instytucjonalnych z grubsza taki sam. Teraz po prostu łatwiej na firmowym koncie będzie np. wspólnie pracować na dokumentach w Google Docs jednocześnie rozmawiając przez Hangout.

Aby nie powodować też nieporozumień - to nie oznacza możliwości tworzenia KONT FIRMOWYCH w serwisie. To możliwość dostępu kont firmowych konkretnych użytkowników do serwisu. Więcej przeczytacie tutaj.

Przy okazji rozszerzono także funkcjonalność Google+ dla wszystkich. Dodano 3 nowe opcje:

  • What's Hot on Google+
  • Google+ Ripples
  • Google+ Creative Kit

Na czym owe nowości polegają? Po pierwsze, możliwość oglądania, no właśnie, najgorętszych wiadomości z G+ (tutaj, ale jeszcze mi nie działa). Druga rzecz to opcja włączenia mapki wizualizującej "rozrastanie" się danego wpisu. Creative Kit zaś to prosty edytor zdjęć.

Z filmami prezentującymi nowe opcje możecie zapoznać się tutaj.

Przyda się?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGoogle Apps