Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Google

Google wypiął się na Androida, nowe mobilne Google+ najpierw na iOSie

KM
Kamil Mizera
18

Po odświeżeniu wyglądu Google+ przez giganta z Mountain View tylko kwestią czasu było, kiedy pojawi się nowa mobilna aplikacja, która będzie oddawała ducha tych zmian. I oto jest! Dosłownie kilkadziesiąt minut temu pojawił się update. Co jednak najdziwniejsze i może nawet najzabawniejsze, nowe mobil...

Po odświeżeniu wyglądu Google+ przez giganta z Mountain View tylko kwestią czasu było, kiedy pojawi się nowa mobilna aplikacja, która będzie oddawała ducha tych zmian. I oto jest! Dosłownie kilkadziesiąt minut temu pojawił się update. Co jednak najdziwniejsze i może nawet najzabawniejsze, nowe mobilne Google+ pojawiło się najpierw na… iOSa!

Google+ na urządzenia mobilne uległo całkowitej zmianie, od nawigacji, po wygląd. Menu zostało przeniesione do bocznej karty, w której znalazły się wszystkie podstawowe opcje oraz licznik powiadomień. Zupełnie inaczej wygląda teraz również wyświetlanie strumieni. Jeżeli chcemy przejść do innego strumienia niż domyślny, to po kliknięciu na nazwę wyświetla się pełna lista naszych kręgów. Google mocno postawiło na wizualną stronę aplikacji. Wyeksponowano maksymalnie graficzną stronę postów. Jeżeli jakiś post zawiera zdjęcie/grafikę, to stanowi ona tło dla tekstu. Po wejściu w post dostajemy widok przypominający to, jak wygląda profil w wersji webowej serwisu. Świetne jest to, że jeżeli ktoś umieści album ze zdjęciami to po wejściu w posta można je przewijać u samej góry.

 

Generalnie Google się postarało. Nie każdemu przypadnie do gustu nowy sposób wyświetlania wpisów, trzeba się do niego przyzwyczaić, gdyż czasem są one dość nieczytelne, ale sądzę, że użytkownicy docenią nowy sposób nawigacji. Po za tym odświeżone Google+ działa znacznie szybciej, niż wcześniej, przeglądanie wpisów, zdjęć i komentarzy jest niezwykle płynne.

Wspomniałem o tym, że nowe Google+ najpierw trafiło na iOSa? Nie wiem szczerze powiedziawszy, czym kierowało się Google decydując się wypuścić update najpierw na systemie Apple, zamiast zacząć od własnego systemu. Użytkownicy Androida będą musieli poczekać, według oficjalnego bloga, kilka tygodni na aktualizację, ale ponoć rekompensatą mają być jakieś dodatkowe funkcje. Być może Google wybrało najpierw iOSa, aby uzyskać lepszy feedback, w końcu aplikacja ta będzie wyglądać na wszystkich iPhone’ach tak samo. Nie wiem, czym kierowało się Google, ale nieczęsto użytkownicy sprzętu od Apple mogą cieszyć się aplikacjami z Mountain View wcześniej, niż posiadacze Androida.

Jak Wam się podoba nowe Google+ ?

Foto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleiOSmobilneaplikacja