Google

Google zamyka goo.gl - najpopularniejszy skracasz linków na świecie.

Kamil Świtalski
Google zamyka goo.gl - najpopularniejszy skracasz linków na świecie.
11

Google to ogromna korporacja, która na co dzień w pocie czoła pracuje nad usługami, z których ochoczo korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Wyszukiwarka, owszem, pozostaje na pierwszym miejscu — wraz z pocztą Gmail czy Zdjęciami, które są wygodne i wyjątkowo przystępne. Ale przecież na tym jeszcze nie koniec, bo Google ma w swoim portfolio kilkadziesiąt rozmaitych usług. Jedną z nich jest popularne narzędzie do skracania linków. I dla wszystkich którzy korzystają z niego na co dzień nie mam dobrych wiadomości — firma zapowiedziała zamknięcie serwisu...

Google kończy wsparcie swojej usługi do skracania linków

Usługa o której mowa, to — rzecz jasna — goo.gl. Proste narzędzie, które nawet najdłuższe odnośniki potrafi skrócić nie do poznania. Idealne w swojej prostocie, szybkie i wyjątkowo bezproblemowe. Jednak już wkrótce stracą do niego dostęp anonimowi użytkownicy — nie będzie też możliwości założenia nowego konta. Wkrótce, to jest już 13 kwietnia. Pozostali mają możliwość korzystania z niej jeszcze przez najbliższy rok, czyli do końca marca 2019.

Dekadę — tyle użytkownicy będą mogli cieszyć się dobrodziejstwem skracacza linków od Google. Pracownicy twierdzą, że za jego zamknięciem stoi kwestia... zmiany tego, jak obecnie użytkownicy podchodzą do kwestii przekazywania informacji — a poza tym jest sporo konkurencyjnych usług, które cieszą się ogromną popularnością.

Tłumaczenie to dla mnie co najmniej dziwne, ale właściwie to... już do takowych powinienem przywyknąć. Przypomnijcie sobie tylko zdziwienie, kiedy kilka lat temu firma ogłosiła, że zamyka swój czytnik RSS — Google Reader. I mimo że usługa cieszyła się ogromnym powodzeniem, trzeba było rozglądać się za alternatywą — na szczęście wybrana przeze mnie wówczas propozycja doskonale działa po dziś dzień. Także i tutaj czas poszukać godnego zastępcy.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu