Felietony

Google robi konkurs dla polskich deweloperów Chrome

Grzegorz Marczak
Google robi konkurs dla polskich deweloperów Chrome
15

Najpierw pojawiła się polska wersja sklepu z aplikacjami dla Chrome, teraz natomiast mamy konkurs dla polskich deweloperów organizowany przez Google Polska: Chcielibyśmy dodatkowo zachęcić polskich deweloperów do publikowania na tej platformie. Dlatego we współpracy z polskimi GTUGami (Google Tec...

Najpierw pojawiła się polska wersja sklepu z aplikacjami dla Chrome, teraz natomiast mamy konkurs dla polskich deweloperów organizowany przez Google Polska:

Chcielibyśmy dodatkowo zachęcić polskich deweloperów do publikowania na tej platformie. Dlatego we współpracy z polskimi GTUGami (Google Technology User Groups) ogłaszamy dzisiaj konkurs na aplikację do Chrome Web Store!

O warunkach udziału w konkursie przeczytacie na oficjalnym blogu Google. Nagrodami dla zwycięzców wybranych przez Jury (w którym również zasiadam!) będzie Motorola Xoom oraz promowanie aplikacji na stronie głównej polskiego sklepu Chrome Web Store (tutaj decyzja będzie należała do Google). Myślę jednak, że najlepszą nagrodą jest w tym przypadku buzz związany z zajęciem wysokiego miejsca - dobrze to będzie wyglądać w referencjach.

Bardzo fajna inicjatywa - może uda się pobudzić trochę naszych programistów. Ciekawi mnie czy ktoś zdecyduje się na stworzenie płatnej aplikacji. Osobiście jeszcze nigdy nie kupiłem webowej aplikacji dla Chrome ale kto wie może wreszcie będzie ten pierwszy raz.

Konkurs zaczyna się dzisiaj i trwa do 19 listopada, w Jury poza moją skromną osobą zasiądą również Paul Kinlan (Google), Michael Mahemoff, Przemek Broniek (Google), Wojtek Kaliciński (GTUG.pl, kalicinscy.com) i Artur Kurasiński.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglekonkursChrome