Świat

Google pokaże nam gdzie są korki ale tylko w US

Grzegorz Marczak
Google pokaże nam gdzie są korki ale tylko w US
10

Google maps dla wybranych stanów w US pokazuje informacje o prawdopodobnych korkach na drogach (na razie tylko w wybranych 30 stanach US). Na mapie miast dla których działa ta nowa funkcja pojawi się guzik z napisem "traffic". Po użyciu tej nowej funkcji będziemy mogli sprawdzić przewidywania co do...

Google maps dla wybranych stanów w US pokazuje informacje o prawdopodobnych korkach na drogach (na razie tylko w wybranych 30 stanach US). Na mapie miast dla których działa ta nowa funkcja pojawi się guzik z napisem "traffic". Po użyciu tej nowej funkcji będziemy mogli sprawdzić przewidywania co do korków na drogach, które będą uwzględniały dni tygodnia oraz porę dnia.Google prawdopodobnie chce nadgonić stratę do konkurenta czyli map od microsoftu na których to informacje o korkach wprowadzono 10 kwietnia i jest ona w tej chwili dostępna dla 72 miast w stanach zjednoczonych.


Korki na mapach od microsoftu

Czy nowa funkcjonalność zawita do polskich map google ? - szczerze wątpię aby stało się to szybko i co za tym idzie nie będziemy również w stanie porónać który z produktów jest lepszy jeśli chodzi o przewidywania problemów w komunikacji.

Funkcjonalność przewidywania korków na mapach mimo iż brzmi bardzo interesująco to jednak moim zdaniem jest mało przydatna. Osoby mieszkające w dużych miastach gdzie tworzą się korki - będą wiedziały o sytuacji na drogach bazując na swoich doświadczeniach (no chyba, że ktoś jest niedzielnym kierowcą lub jest przejazdem w danym mieście) a nie na tym co pokaże im z rana google maps czy microsoft.

Oczywiście dla osób podróżujących po kraju będzie to jakieś ułatwienie o ile będą przed i w trakcie drogi regularnie sprawdzać informacje na mapach (ciekawe kto to będzie w praktyce robił)

Informacja podana za google system

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleMicrosoftmapygoogle maps