Miniblog

Google Play zastąpił już całkowicie Android Market

Grzegorz Ułan
Google Play zastąpił już całkowicie Android Market
15

Tak szybki rebranding jednej z usług chyba nie miał jeszcze miejsca w przypadku Google. Wczoraj wieczorem świat obiegła informacja o zmianie nazwy Android Market na Google Play już dziś zastąpił go na wszystkich urządzeniach. Aktualizacja na telefonach z Androidem przebiega automatycznie - over-t...

Tak szybki rebranding jednej z usług chyba nie miał jeszcze miejsca w przypadku Google. Wczoraj wieczorem świat obiegła informacja o zmianie nazwy Android Market na Google Play już dziś zastąpił go na wszystkich urządzeniach.

Aktualizacja na telefonach z Androidem przebiega automatycznie - over-the-air. Dziś po pierwszym uruchomieniu pojawiła się informacja o zmianie nazwy. Przy okazji zgoda na przesyłanie informacji i ofert:).

Przeglądarkowa wersja sklepu również przekierowuje już na nowy adres - https://play.google.com/store. Wyglądem różni się jeszcze od tej prezentowanej w innych krajach. Zachęca przy tym do skorzystania z 50% zniżek na zakup gier i programów.

Android Market nie był ostatnią z usług Google bez Google w nazwie. Zostały nam jeszcze YouTube oraz Blogger. Nie sądzę jednak aby i tu Google zdecydowało się na taki krok.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

android marketGoogle Play