Świat

Google i maile, których żałujemy

Aleksandra Biolik
Google i maile, których żałujemy
11

Nie wiem czy Was to kiedyś spotkało, ale pracowników Google widocznie tak. Chodzi o maile wysłane na ogół późnym wieczorem lub w środku nocy, których nazajutrz już się żałuje. Żeby pomóc sobie i innym Google postanowiło wprowadzić usprawnienie, które powinno powstrzymać nas od wysłania takowego mail...

Nie wiem czy Was to kiedyś spotkało, ale pracowników Google widocznie tak. Chodzi o maile wysłane na ogół późnym wieczorem lub w środku nocy, których nazajutrz już się żałuje. Żeby pomóc sobie i innym Google postanowiło wprowadzić usprawnienie, które powinno powstrzymać nas od wysłania takowego maila. Jest to nowa funkcja, dostępna od niedawna w Google Labs, o nazwie Mail Googles.

Po aktywowaniu Mail Googles w zakładce Labs ustawień Gmaila oraz wybraniu, w które dni powinna  ta funkcja działać, otrzymamy matematycznego strażnika, chroniącego nas przed wysyłaniem niepotrzebnych wiadomości.

Trudność zadań matematycznych, które trzeba rozwiązać, żeby jednak wysłać maila zależy od nas i tego co wybraliśmy w ustawieniach. Te tutaj są z poziomu 1.

W sumie dla zabawy i żeby poćwiczyć mózg można sobie coś takiego ustawić na stałe. Na obecnym poziomie narzędzio-wsparcia, chyba nikt już nie dodaje i nie odejmuje bez kalkulatora. Choć może się mylę.

Źródło: The Official Gmail Blog

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglepocztaGmailmail