Świat

Code Jam 2008 - europejskie półfinały

Aleksandra Biolik
4

W dniu dzisiejszym odbywają się europejskie półfinały konkursu programistycznego Code Jam 2008, organizowanego przez firmę Google. W tym roku po raz pierwszy mają one miejsce w kilku krajach, w regionalnych biurach Google, a dokładniej w Krakowie, Monachium, Londynie, St. Petersburgu i Zurychu. Aby...

W dniu dzisiejszym odbywają się europejskie półfinały konkursu programistycznego Code Jam 2008, organizowanego przez firmę Google. W tym roku po raz pierwszy mają one miejsce w kilku krajach, w regionalnych biurach Google, a dokładniej w Krakowie, Monachium, Londynie, St. Petersburgu i Zurychu.
Aby dostać się do półfinału uczestnicy musieli pokonać trzy etapy on-line, podczas których rozwiązywali trudne zadania, które sprawdzały nie tylko ich umiejętności programistyczne, ale także kreatywność.

Poza Europą, półfinały odbywają się też w Azji, obu Amerykach, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Do finału, który odbędzie się 14 listopada w głównej siedzibie Google w Mountain View w Kalifornii, zostanie wyłonionych 100 najlepszych zawodników.

Konkurs Code Jam jest organizowany jako oddzielny projekt przez entuzjastów pracujących w Google, często wyłonionych właśnie w tym konkursie. Jego celem jest zgromadzenie najlepszych programistów z całego świata, niezależnie od stosowanych przez nich języków programowania.

W poprzednich edycjach tego konkursu wysokie miejsca zajmowali programiści z Polski, m.in. Tomasz Czajka (zwycięzca Google Code Jam Europe 2006), obecnie pracownik Google. Pewnie i tym roku na liście zwycięzców zobaczymy jakieś polskie nazwisko. A warto się starać, bo pula nagród wynosi ponad $80000.

Póki co w Krakowie 5 osób z 25 startujących awansowało do finału. Znaleźli się oni w grupie 43 finalistów z rejonu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Gratulujemy i trzymamy kciuku za finał.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlekonkursprogramowanie