Świat

Hulu będzie na żywo transmitować debatę prezydencką

Grzegorz Marczak
Hulu będzie na żywo transmitować debatę prezydencką
0

Hulu (serwis video z treściami premium) uruchomił sekcje o nazwie Election 08 i pierwszy raz w historii serwisu będzie transmitował na żywo wydarzenia polityczne związane z wyborami na prezydenta stanów zjednoczonych. Autorom udało się pozyskać prawa do transmisji na żywo dwóch nadchodzących debat p...

Hulu (serwis video z treściami premium) uruchomił sekcje o nazwie Election 08 i pierwszy raz w historii serwisu będzie transmitował na żywo wydarzenia polityczne związane z wyborami na prezydenta stanów zjednoczonych. Autorom udało się pozyskać prawa do transmisji na żywo dwóch nadchodzących debat prezydenckich (pierwsza już za 10 godzin - a przynajmniej tak mówi licznik na stronie tej sekcji).

Wprawdzie wybory prezydenta w US nie są dla mnie tak fascynujące jak wydarzenia polityczne w Polsce (szczególnie ostatnie związane z PZPN-em) - natomiast jeśli jest okazja to przynajmniej ja bardzo chętnie obejrzę na żywo starcie demokratów i republikanów. Bardzo ciekawy jestem jak przebiegać będzie dyskusja na temat sytuacji gospodarczej i ekonomicznej w stanach, która powoli zaczyna oddziaływać na to co dzieje się w europie.
Dla przypomnienia hulu nie jest dostępne dla polskich internautów (niestety, bo jest tam dużo ciekawych filmów) - jest wprawdzie pewne obejście, które można zastosować aby obejrzeć filmy (pisałem kiedyś o nim) ale z prędkością połączenia mogą wystąpić pewne problemy.

Przyznam, że na początku byłem sceptyczny co do tego jak rozwinie się hulu i czy nie będzie przypadkiem chciało za wszelką cenę konkurować z Youtube - w chwili obecnej jest to jeden z nielicznych serwisów którego zazdroszczę mieszkańcom US.

Konkurencja Hulu czyli Joost również aktywnie działa jeśli chodzi o ofertę programową (do tej pory to co prezentował joost raczej nie zachwycało), niedawno zapowiedział transmisję na żywo turnieju koszykówki NCAA "March Madness". Nie jestem jednak przekonany czy wystarczy to aby móc pokonać ofertę jaką prezentuje internautom hulu (szczególnie, że sekcja z pełnymi filmami zaczyna zapełniać się coraz lepszymi pozycjami).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hulutelewizja internetowajoost