Świat

Przetestuj GooglePhone

Aleksandra Biolik
Przetestuj GooglePhone
4

Ostatnio sporo mówi się o telefonie HTC Dream (G1), który jest pierwszym modelem z systemem Android. Wiemy, że telefon będzie dostępny w Europie dopiero w pierwszym kwartale 2009 roku. Dla entuzjastów mobilnego systemu operacyjnego Google może się to okazać zbyt długo. Na szczęście pobawić się tym t...

Ostatnio sporo mówi się o telefonie HTC Dream (G1), który jest pierwszym modelem z systemem Android. Wiemy, że telefon będzie dostępny w Europie dopiero w pierwszym kwartale 2009 roku. Dla entuzjastów mobilnego systemu operacyjnego Google może się to okazać zbyt długo. Na szczęście pobawić się tym telefonem można już dziś, dzięki uprzejmości T-Mobile. Niestety tylko wirtualnie, ale zawsze to więcej niż tylko obejrzenie filmiku, na którym ktoś inny bawi się tym telefonem.

Przyjrzałam się trochę temu całemu Androidowi i tak na sucho nie wygląda to źle. Co prawda nie wszystko można w emulatorze przetestować, ale daje on pojęcie o funkcjonalnościach telefonu. I cóż, jest tak jak mówili. Dużo usług Google. Jeśli telefon będzie działał z taką prędkością jak w emulatorze, to będzie naprawdę dobrze.

Na koniec jeszcze słowo o konfrontacji z iPhonem. Ja niestety applowego telefonu nie posiadam, więc skorzystam z opinii osób trzecich. Boris Veldhuijzen van Zanten, z blogu TheNextWeb, pisze, że po zabawie GooglePhonem (w emulatorze) przekonał się jaki fajny jest iPhone. I to chyba mówi wszystko. A ja, no cóż, dalej pozostanę przy mojej Nokii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu