Google

Google Grafika zmienia układ wyników wyszukiwania - chyba miało być czytelniej

Konrad Kozłowski
Google Grafika zmienia układ wyników wyszukiwania - chyba miało być czytelniej
2

Bez fanfar i zwracania uwagi użytkowników na zmiany, Google zmieniło sposób wyświetlania się wyników w Google Grafika. Wybrana fotografia wyświetla się teraz w centrum ekranu, a boczne strzałki pozwalają na szybkie przełączanie się pomiędzy grafikami.

Tyle, że ta funkcja była dostępna wcześniej, ale tylko dla wtajemniczonych - czyli tych, którzy wiedzieli, że można użyć strzałek na klawiaturze, by szybko przeglądać grafikę po grafice. Obecnie, po kliknięciu na jedno ze zdjęć, zamiast wysuwanego w dół pola z ciemnym tłem i pionowym podziałem (obok grafiki były dodatkowe informacje, linki oraz wizualnie podobne obrazki), w środkowej części ekranu ukazuje się pop-up.

Nowe Google Grafika - miało być czytelniej, ale chyba nie jest

Jego największą częścią jest oczywiście sama grafika, a pod spodem znajdziemy link do strony, na jakiej się znajduje oraz skróty do funkcji udostępniania i zapisywania na później. Poniżej umieszczono fragment tekstu ze strony, z której pochodzi obrazek, a jeszcze niżej wszystkie inne, wizualnie podobne do tego wybranego przez nas. Jak już wspomniałem, po obydwu bokach widoczne są strzałki z miniaturkami poprzedniego i następnego obrazka w wynikach. Oczywiście skróty klawiaturowe nadal działają.

Zmiana nie jest znacząca i nie powinna rodzić żadnych problemów, ale Google uważa, że taki nowy układ może okazać się bardziej wygodnym lub bardziej czytelnym. Jak dla mnie, taka reorganizacja niewiele zmienia, ale będę tęsknił za ciemnym tłem, które nadawało stronie więcej przejrzystości.  Aż jestem ciekaw czy Wam się podoba...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu