14

Google powinno brać przykład. Dlaczego taka aplikacja aparatu nie jest standardem dla wszystkich?

pixel 4
Linia Google Pixel od początku może poszczycić się fantastycznymi aparatami fotograficznymi. Ale dzięki tej zmodyfikowanej aplikacji aparatu - zyskują one jeszcze więcej mocy!

Kiedy myślę o linii smartfonów Google Pixel, pierwszym skojarzeniem jest… aparat fotograficzny! Firma udowodniła że mimo innego podejścia niż u konkurencji, potrafi zapewnić doskonałe efekty. Przez lata zamiast serwować po kilka aparatów — stawiała na zaawansowane algorytmy, które miały pomóc zrobić doskonałe zdjęcia. W najnowszym modelu wciąż mają „tylko” dwa aparaty. A z nimi przychodzą funkcje, które w poprzednich modelach smartfonów są niedostępne. Przynajmniej oficjalnie, bo zmodyfikowana aplikacja aparatu — Google Camera PX — daje ich użytkownikom znacznie większe pole do popisu.

Google Camera PX dla smartfonów Pixel. Tak powinnna wyglądać domyślna aplikacja w tych modelach

Scena już wielokrotnie udowadniała, że producentom sprzętu i ekipie odpowiedzialnej za przygotowanie oprogramowania po prostu się nie chce. Albo potrzebują karty przetargowej, by zachęcić użytkowników do przesiadki na nowszy model. Szybszy, ładniejszy, z mocniejszymi podzespołami. Google Camera PX robi to raz jeszcze — zmodyfikowana przez cstark27 wersja aplikacji aparatu od Google starszym modelom Pixeli niż ostatni dodaje zestaw nowych opcji. Jakich? Na przykład malowanie światłem i wszystkie funkcje związane z fotografowaniem nocnego nieba. Na tym jednak jeszcze nie koniec — zmodyfikowana wersja aplikacji daje nam dostęp do listy zadań, które wykonywane są przez urządzenie tuż po zrobieniu zdjęcia — jak poprawa wybranych parametrów czy odszumianie. Zmodyfikowana wersja aparatu pozwala też wybrać który z trybów ma być uruchomiony domyślnie po aktywowaniu aplikacji, rozwijane menu skrótów doczekało się dodatkowych opcji, a wisienką na torcie jest ekspresowy podgląd zdjęć z poziomu programu — bez konieczności przenoszenia się do innej aplikacji. Pełna lista zmian i porównań dostępna jest w poniższej tabelce — wszystkie rubryki wypełnione „Y” lub „OK” dotyczą opcji, które w systemowym aparacie są niedostępne — zaś z tym modem, tak.

Zmodyfikowaną aplikację aparatu dla Google Pixel możecie pobrać tutaj.

Źródło