Felietony

Google+ API już jest - w samą porę

Grzegorz Marczak
Google+ API już jest - w samą porę
12

W momencie kiedy zaczęło się głośno mówić o tym, że początkowy buzz związany z Google+ właśnie się skończył Google uruchamia API dla swojego serwisu społecznościowego. Na razie pozwala ono jedynie na odczyt danych i nie daje nam dostępu do kręgów. Mimo wszystko jest to duży krok w rozwoju Google+, d...

W momencie kiedy zaczęło się głośno mówić o tym, że początkowy buzz związany z Google+ właśnie się skończył Google uruchamia API dla swojego serwisu społecznościowego. Na razie pozwala ono jedynie na odczyt danych i nie daje nam dostępu do kręgów. Mimo wszystko jest to duży krok w rozwoju Google+, duży i potrzebny ponieważ jak sami wiemy dodatki i aplikacje dla serwisów społecznościowych są czymś bardzo istotny.

Nie jestem wprawdzie fanem gier Facebookowych, aplikacji które co chwilą namawiają mnie do udziału w idiotycznej ankiecie czy też porównują moje cechy charakteru do znajomego to jednak tego typu dodatki są znaczącym generatorem nie tylko ruchu ale i zaangażowania.

Zakładając więc, że Google+ będzie nadal szybko się rozwijać (a widać, że dla Google jest to bardzo ważny projekt) zdobywając coraz więcej użytkowników można powiedzieć, że właśnie teraz zacznie się wyścig developerów tworzących, gry, aplikacje i dodatki. Oczywiście to nie znaczy, że kto pierwszy ten lepszy ale jest duża szansa że ci pierwsi zwrócą na siebie największą uwagę.

Pytanie czy polscy developerzy również zabiorą się za Google+? Moim zdaniem właśnie teraz jest dobry moment. Na bazie Google+ z pewnością powstanie nie jeden starup i nie jedna aplikacja i mam nadzieję, że niektóre będą pochodził z naszego kraju.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google