Polska

Polski producent elektroniki ogłasza upadłość. Serwis zwróci nienaprawiony sprzęt

Piotr Kurek
16

Polski producent elektroniki użytkowej — firma GOCLEVER, ogłosiła upadłość. Klienci, którzy skorzystali w ostatnim czasie z serwisu będą musieli liczyć się z bardzo niewygodną dla nich sytuacją.

Producent z polskim kapitałem, ponad 10 lat doświadczenia na rynku, prekursor elektroniki użytkowej z 2 mln użytkowników i globalnym zasięgiem. Tak o poznańskim GOCLEVER możemy przeczytać na oficjalnej stronie firmy. W bogatym portfolio znaleźć możemy smartfony, tablety, smartwatche, opaski fitness, rowery elektryczne, drony, kamery sportowe, małe AGD, czy akcesoria dla inteligentnego domu. Dziś dowiadujemy się o upadłości GOCLEVER, co skutkować będzie problemami klientów, którzy w ostatnim czasie skorzystali z serwisu producenta.

Niniejszym zawiadamiamy, że postanowieniem Sądu Rejonowego Poznań – Stare Miasto w Poznaniu Wydział XI Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych z dnia 10 lipca 2019r. wydanym w sprawie XI GUP 217/19 ogłoszona została upadłość obejmująca likwidację majątku Dłużnika GOCLEVER Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu KRS 0000264176.

W związku z zakończeniem działalności firmy, również działalność serwisu gwarancyjnego zostaje zamknięta:

Zgodnie z art. 61 ustawy Prawo upadłościowe z dniem ogłoszenia upadłości majątek upadłego staje się masą upadłościową, która jest przeznaczona na zaspokojenie wierzycieli upadłego. Na mocy art. 91 ust. 2 przywołanej ustawy zobowiązania majątkowe niepieniężne z gwarancji i rękojmi zmieniają się z dniem ogłoszenia upadłości na zobowiązania pieniężne. Z tego względu naprawy gwarancyjne nie będą realizowane, a zamawiający jest zobowiązany wyliczyć wysokość zobowiązania i zgłosić wierzytelność Sędziemu Komisarzowi w sprawie XI GUP 217/19 prowadzonej przed Sądem Rejonowym Poznań – Stare Miasto w Poznaniu Wydział XI Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych Poznań, ul. Młyńska 1A.

GOCLEVER Insignia 700 PRO

GOCLEVER ogłasza upadłość. Problemy serwisu gwarancyjnego

A to oznacza, że klienci firmy, którzy w ostatnim czasie wysłali do naprawy swój sprzęt nie otrzymają wykonanej usługi. Jak zostało zawarte w postanowieniu, wszystkie naprawy gwarancyjne nie będą realizowane, a towar wróci do nadawcy w takim stanie, w jakim został do serwisu dostarczony. A to, oprócz otrzymania z powrotem nienaprawionego sprzętu, rodzi dodatkowe kłopoty po stronie klienta, który będzie chciał dochodzić swoich roszczeń.

W przygotowanym przez firmę oświadczeniu możemy przeczytać:

Produkty, które zostały naprawione przed datą ogłoszenia upadłości zostaną niezwłocznie odesłane do klientów w najbliższych dniach. Natomiast produkty, które nie zostały naprawione zostaną odesłane do właścicieli bez naprawy, jednakże właściciele tych produktów mają możliwość zgłaszania swoich roszczeń w zgłoszeniu wierzytelności podając wartość roszczeń w PLN (koszt naprawy produktu), wysyłając zgłoszenie w terminie 30 dni od daty obwieszczenia o upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Ogłoszenie nie zostało jeszcze opublikowane. Powiadomienie o tym fakcie zostanie zamieszczone na stronie Spółki bezpośrednio po ukazaniu się obwieszczenia w MSiG.

Więcej szczegółów dotyczących serwisu znajdziecie pod numerem telefonu: 61 646 02 50 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu