Google

Gmail niczym Chrome - rozbudujesz i spersonalizujesz dodatkami

Konrad Kozłowski
Gmail niczym Chrome - rozbudujesz i spersonalizujesz dodatkami
14

Gmail dołącza do pozostałych usług Google, jak Dysk czy Dokumenty, które obsługują natywne rozszerzenia.

Na taki krok czekaliśmy od marca tego roku, ponieważ to właśnie pod koniec pierwszego kwartału Google zapowiedziało wdrożenie nowości w swojej poczcie. 2017 dobiega końca, a my wreszcie poznaliśmy pierwsze dodatki i zasady ich działania wewnątrz Gmaila.

Rozszerzenia w Gmailu

Jak na razie lista rozszerzeń jest dość skromna i obejmuje jedynie kilka tytułów, wśród których znalazły się  Asana, Trello, DialPad, Intuit QuickBooks oraz Wrike. Część z nich już teraz jest zintegrowana z usługami Google, na przykład Kalendarzem, ale brak potrzeby ciągłego przełączania się pomiędzy pocztą a Trello może przekonać do siebie wielu użytkowników. Każde z rozszerzeń będzie dostępne w prawym panelu Gmaila na desktopie, natomiast na urządzeniach mobilnych skróty będą umieszczane w prawym dolnym rogu.

Kiedy i gdzie będą dostępne rozszerzenia dla Gmaila

A teraz kilka słów o dostępności nowinki. Po pierwsze - wszystkie dodatki możecie przeglądać w G Suite Marketplace. Po drugie - jak na razie rozszerzenia dla Gmaila obsługiwane są przez przeglądarkową wersję poczty oraz na Androidzie, nie wiadomo kiedy pojawią się na iOS-ie. Po trzecie - najpierw nowość otrzymali tylko klienci biznesowi, standardowi użytkownicy są następni w kolejce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu