Google

Oto kolejny powód, by zainteresować się telefonami Pixel 2

Jakub Szczęsny
Oto kolejny powód, by zainteresować się telefonami Pixel 2
22

Telefony Pixel to naprawdę ciekawe urządzenia. W moim domu znajduje się takie jedno i choć nie jest moje (należy do dziewczyny), doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że to naprawdę dobry kawałek technologii. Nowsza generacja natomiast charakteryzuje się cechą, która spodoba się nie tylko zagorzałym fanom Androida.

Mowa tutaj o aktualizacjach dla tego telefonu. Oczywiste jest to, że wspomniane urządzenia zostały stworzone przez Google (i HTC) i to właśnie one będą w najlepszej sytuacji, jeżeli chodzi o dostarczanie dlań kolejnych pakietów usprawnień. Jak wynika ze strony opisującej procesy wsparcia dla telefonów Pixel 2, użytkownicy sprzętów będą mogli się cieszyć gwarantowanymi aktualizacjami aż przez 3 lata od daty ich wydania. Co to oznacza? Że Pixel 2 oraz Pixel 2 XL dostaną nie tylko Androida P, ale również R, a może nawet S. Google owe informacje dumnie potwierdza.

Poprzednie Pixele oferowały 2 lata gwarancji aktualizacji

Wcześniejsza generacja telefonów #MadeByGoogle oferowała ich posiadaczom jedynie 2 lata gwarantowanych aktualizacji oprogramowania, czyli został im jeszcze rok i najpewniej dostąpią oni zaszczytu otrzymania kolejnej wersji - Androida P. To zrozumiałe podejście, bowiem nowsze wersje systemu mogą już nie pracować tak dobrze na bądź co bądź starzejącej się już konfiguracji pierwszych Pixeli. Z drugą generacją jest nieco inaczej - Snapdragon 835 to kawał mocarnego układu i ten będzie starzał się nieco wolniej - zwłaszcza, że przyrosty wydajnościowe w urządzeniach mobilnych w skali rok do roku są coraz mniejsze.

Wkrótce jednak nie tylko posiadacze Pixeli będą się cieszyć z długiego okresu wsparcia. Dzięki opisywanemu przez nas Project Treble i modułowej budowie Androida, dostarczanie pakietów poprawek oraz pełnoprawnych uaktualnień będzie znacznie prostsze. To zaś powinno się pozytywnie przełożyć nie tylko na częstość aktualizacji, ale także na ogólną długość wsparcia dla sprzętów od partnerów OEM.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu