24

GG integruje się z pocztą Wirtualnej Polski!

GG to komunikator, którego nikomu przedstawiać nie trzeba, tak samo nie trzeba tłumaczyć chyba jak ważna dla takiego portalu jak Wirtualna Polska jest poczta i jej użytkownicy. Obie firmy postanowiły połączyć siły, dzięki czemu użytkownicy poczty WP zyskają czat oraz możliwość komunikacji za pomocą zintegrowanego z pocztą komunikatora GG. Jak to będzie działać i wyglądać? […]

GG to komunikator, którego nikomu przedstawiać nie trzeba, tak samo nie trzeba tłumaczyć chyba jak ważna dla takiego portalu jak Wirtualna Polska jest poczta i jej użytkownicy. Obie firmy postanowiły połączyć siły, dzięki czemu użytkownicy poczty WP zyskają czat oraz możliwość komunikacji za pomocą zintegrowanego z pocztą komunikatora GG.

Jak to będzie działać i wyglądać? Dość podobnie do tego co znamy z gmaila. W naszej poczcie w WP pojawi się okno komunikatora GG. Zrobili to jednak o tyle sprytnie, że nawet jeśli użytkownik poczty Wp.pl nie posiada nr GG, to może rozmawiać tekstowo z innymi osobami ze swojej skrzynki pocztowej.

Pulpit_web

Możemy też oczywiście zintegrować w pełni naszą skrzynkę z GG z kontem pocztowym WP. Wystarczy w którejś z usług podać login i hasło do drugiej usług. Nastąpi wtedy jak rozumiem przywiązanie adresu email i numeru GG. Dzięki pełnemu połączeniu zyskujemy oczywiście pełną funkcjonalność GG w naszej poczcie. Wyglądem i sposobem integracji przypominam to oczywiście Gmaila, nie jest to jednak zarzut bo lepiej wzorować się na dobrych rozwiązaniach niż wymyślać koło od nowa.

Jeśli chodzi o komunikator GG to dzięki połączeniu dostaniem powiadomienia o nowej poczcie na WP (w formie małego komunikatu w dole ekranu). Oczywiście integracja jest dobrowolna i jeśli ktoś nie chce korzystać z pełnego GG może pozostać przy prostszym rozwiązaniu oferującym czat tekstowy.

pulpit_gg_2

Ciekawy jestem jak nowe rozwiązanie przyjmą użytkownicy? Reakcją na zmiany jest przeważnie niechęć. Zapewne pojawią się też głosy i pytania związane z wymianą danych osobowych (o ile taka występuje). Mam dziś spotkanie z prezesami obu firm, więc postaram się dowiedzieć jak taka integracja wygląda od strony formalnej oraz czy planują coś jeszcze :)