Poczta email

Brakuje wolnych adresów na Gmailu i Outlooku. Gdzie teraz założyć prosty adres email?

Grzegorz Ułan
Brakuje wolnych adresów na Gmailu i Outlooku. Gdzie teraz założyć prosty adres email?
60

Gmail i Outlook to najpopularniejsze obecnie darmowe webmaile, niestety z racji długiej obecności na rynku ciężko założyć na nich konto z prostym adresem, nawet na imie.nazwisko@. Pozostaje szukać takich na polskich portalach, ale to wiąże się z koniecznością przyjmowania co dzień tony email reklamowych i spamu, praktycznie od razu po założeniu konta.

Internautów przybywa, co dzień pojawiają się ich setki nowych i jedyną dla nich opcją na adres email są losowe propozycje loginu, będącego kombinacją naszych danych i cyfr, a korzystanie z takiego adresu, załączanie na przykład do CV, nie wygląda najlepiej.

Kiedy pierwszy raz pisałem Wam o problemie braku wolnych i prostych adresów email, proponowałem dwa inne serwisy do założenia konta, mniej popularne niż Gmail i Outlook. Jeden zagraniczny - mail.com i polski - poczta.pl.

Zupełnie zapomniałem o innym serwisie, który jest jeszcze mało popularny w Polsce, a oferuje całkiem zgrabnego klienta poczty. Być może na nim uda się Wam założyć prosty adres email, przynajmniej na Wasze imię i nazwisko.

Mowa o Zoho Mail, zapomniałem o nim, bo testowałem go 5 lat temu, wtedy wyglądał dość archaicznie (patrz wyżej), ale dziś to w pełni dojrzała usługa i sam klient poczty wygląd już dość atrakcyjnie i nowocześnie.

Zwróćcie uwagę, że konto zakładałem w 2012 roku, a dziś się zalogowałem i pusto, żadnego spamu. To jedna dobra wiadomość, druga jest taka, że nie ryzykujecie zakładania nowego konta, korzystania z niego, by po jakimś czasie serwis się zawinął i zniknął Wam z rynku z Waszą pocztą. Zarabiają na innych pobocznych usługach i płatnych kontach email. W darmowej wersji dostaniecie do dyspozycji 5 GB. Nie jest dużo, ale też nie jest dramatycznie mało.

Sprawdź też nasz wpis: najlepsza poczta e-mail.

W pakiecie są dodatkowe zakładki, takie jak narzędzia do notatek czy zadań. Jest też menadżer kontaktów, kalendarz, a nawet menadżer ulubionych stron.

Jest również i czat, podobnie jak na Gmailu, można też zmienić wyświetlanie się klienta poczty w trybie nocnym.

Twórcy tego webmaila zadbali też o bezpieczeństwo, w ustawieniach konta można aktywować dwuskładnikowe uwierzytelnianie, przy pomocy aplikacji Google Authenticator lub poprzez kody SMS.

No i najważniejsza kwestia, dostępne są też wersje mobilne tego webmaila. Aplikacja wygląda dość przyjemnie i minimalistycznie, dostępna jest do pobrania zarówno z Google Play, jaki i z App Store.

Mam nadzieję, że uda się Wam zgarnąć jakiś wystarczająco atrakcyjny adres, końcówka @zoho.com wygląda dość neutralnie, więc bez problemu możecie go wykorzystywać jako prywatną skrzynkę i dzielić się z nim w korespondencji czy załączać do kontaktu we wspomnianym wcześniej CV.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot