Polska

Gdzie najchętniej słucha się radia FM, w miastach czy na wsiach?

Grzegorz Ułan
Gdzie najchętniej słucha się radia FM, w miastach czy na wsiach?
34

Do tej pory często dzieliłem się z Wami statystykami słuchalności stacji radiowych w poszczególnych większych miastach powyżej 200 tysięcy mieszkańców. Ale same miasta to nie wszystko. To, że dana stacja nadaje w jakimś mieście, nie znaczy, że nie słuchają jej mieszkańcy przedmieść i okolicznych wsi.

Też się właśnie zastanawiałem zawsze, gdzie te stacje są bardziej popularne, okazuje się, że niekoniecznie w samych miastach. Każdego dnia radia słucha, nie no włącza będzie prawidłowo, bo często radio leci w tle, 9 milionów mieszkańców wsi, 7,3 mln w małych i średnich miastach oraz tylko 6,4 mln mieszkańców dużych miast.

Poza większymi miastami słucha się też dłużej rozgłośni radiowych, nieznacznie, ale jednak. W powiatach przyległych do miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców jest to 279 minut, a w samych miastach 269 minut dziennie.

Przekłada się to też na większy zasięg, radio w pierwszym przypadku dociera do 74,5% mieszkańców każdego dnia, a w miastach do 71,3%.

Ostatnia ciekawa statystyka dotyczy słuchania radia FM w samochodach, panuje przekonanie, że tu najczęściej włączamy stacje radiowe, okazuje się jednak, że jest tak w mniejszości. Wydaje mi się, że więcej jednak tego czasu spędzamy przy radiu w pracy czy wieczorami w domu. Na przedmieściach wynosi to 42.7%, a w samych miastach 35,7%.

Źródło: I Love Radio.

Foto: Photo: Wavebreakmedia/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu