Motoryzacja

Gdyby Volkswagen zabił Passata, jego następca wyglądałby tak: oto autonomiczny I.D. VIZZION

MA
Marek Adamowicz
1

Podczas trwającego właśnie Salonu Samochodowego w Genewie, Volkswagen zaprezentował wyjątkowy samochód koncepcyjny. To flagowy okręt I.D. VIZZION, który w pewnym stopniu prezentuje jak może wyglądać jedna z kolejnych generacji Passata. Zapowiada się w pełni elektryczna i autonomiczna limuzyna.

Volkswagen I.D. VIZZION zapowiadany jest jako flagowy okręt nowej generacji samochodów z rodziny I.D. To w pełni elektryczna limuzyna, której największym atutem będzie całkowicie autonomiczna jazda. Jej oficjalna premiera zaplanowana została na 2022 rok. Z kolei do 2025 roku koncern z Wolfsburga chce zostać liderem na rynku e-mobilności i sprzedawać nawet milion elektrowozów rocznie! I właśnie nowy Volkswagen I.D. VIZZION ma pomóc w osiągnięciu tych wyników!

Volkswagen I.D.VIZZION zbudowany został na nowej platformie modułowej MEB przeznaczonej dla aut elektrycznych. Z zewnątrz wymiarami przypomina Passata, jednak jego największym atutem jest bardzo przestronne wnętrze – wykończono je materiałami najwyższej jakości. Co ciekawe wewnątrz I.D. VIZZION nie znajdziemy kierownicy co zapowiada stworzenie w pełni autonomicznego samochodu. Każdy z pasażerów podróżować będzie na bardzo komfortowych fotelach. To w pełni elektryczne auto ma przejechać na jednym ładowaniu akumulatorów nawet 650 kilometrów! Podczas premiery w Genewie, prezes marki Volkswagen, dr Herbert Diess, tak wypowiadał się o nowej limuzynie:

„"I.D. VIZZION pokazuje, do czego jest zdolna nasza marka pod względem technologii, wzornictwa oraz jakości. Pojazd ten jest najbardziej wyjątkowym Volkswagenem wszechczasów. Pokazuje, że nawet w elektrycznej, napędzanej autonomiczną jazdą przyszłości samochody będą budzić emocje. Design i rozwiązania techniczne I.D. VIZZION udowadniają, że samochody przyszłości nie będą nudne i jednakowe".

Wraz z premierą nowego I.D. VIZZION i premierą nowej platformy modułowej MEB Volkswagen planuje nadal rozszerzać swoje produkty z rodziny I.D. Kwestią czasu jest stworzenie kolejnych samochodów kompaktowych, crossoverów czy SUV-ów. Do 2025 roku w ofercie Volkswagena ma znaleźć się 15 w pełni elektrycznych opartych o nową płytę modułową MEB. Premiera pierwszych modeli zapowiadana jest na 2020 rok. Czy tak właśnie będzie wyglądał następca obecnego Volkswagena Passata?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

genewa2018