Artykuł sponsorowany

Galaxy Note 10 i Note 10+ - co warto wiedzieć o nowym flagowcu Samsunga?

Redakcja Antyweb
Galaxy Note 10 i Note 10+ - co warto wiedzieć o nowym flagowcu Samsunga?
Reklama

Samsung nie od wczoraj potrafi przyciągnąć uwagę nowymi modelami swoich telefonów. Nie inaczej jest z jego sierpniowymi nowościami w postaci Samsunga Galaxy Note 10+ oraz Note 10+. Czy zainteresowanie to jest słuszne? Co warto wiedzieć o „Dziesiątkach”? Poniżej postaramy się przedstawić najważniejsze cechy, którymi się one charakteryzują.

Pierwsze wrażenia

Najnowsze wydanie flagowca Samsunga, czyli właśnie Galaxy Note 10 oraz superflagowca w postaci Note 10+ już przy bardzo wstępnych oględzinach robi spore wrażenie. Wygodny, ładnie zaprojektowany, z rzucającą się już w pierwszych chwilach w oczy solidną jakością wykonania. To jednak nie wszystko, co projektanci dali użytkownikom do ręki.

Reklama

Samsung Galaxy Note 10 został stworzony w taki sposób, aby niemal cała jego przednia strona pełniła funkcję ekranu. Krawędzie są tak cieniutkie, że ich grubość można uznać za w pełni pomijalną. Innymi słowy zadbano, aby cała powierzchnia została w pełni wykorzystana. Nie zapomniano przy tym i o tym, żeby przedni obiektyw kamery był estetyczny i stosunkowo niewielki – tak, aby nie przeszkadzał w korzystaniu ze sprzętu.

Warto przy tym wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. Modele Samsung Galaxy Note 10 oraz Samsung Galaxy Note 10+ różnią się pomiędzy sobą nie tylko parametrami technicznymi (o czym więcej napiszemy poniżej), lecz również swoją wielkością. Note 10 cechuje się przekątną 6,3 cala, podczas gdy „Dziesięć Plus” ma już 6,8 cala. Warto zauważyć, ze obie wielkości mają swoje zalety. Podczas gdy przekątna 6,8 cala maksymalizuje komfort korzystania z samego ekranu, to 6,3 cala świetnie sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na obsłudze telefonu jedną ręką.

Dobrze zaprojektowany ekran

Trochę już napisaliśmy o ekranie i wspomnieliśmy o komforcie korzystania z niego. W tym kontekście nie można jednak przemilczeć faktu, iż w najnowszym flagowcu Samsunga wykorzystano technologię Dynamic AMOLED. W porównaniu z technologiami wykorzystywanymi w ekranach do tej pory, ta wyróżnia się niezwykłą jasnością. Przekłada się to na fakt, iż nawet w warunkach bardzo dużego nasłonecznienia możliwe jest przeglądanie ekranu i czytanie tekstu na nim

Zachowanie dużej użyteczności w warunkach, w których wiele innych telefonów wymagałyby przysłonięcia ręką dla zacienienia ekranu, to jednak tylko jeden z atutów Dynamic AMOLED, tymczasem ekrany tego typu mają jeszcze i inne zalety. Kolejna z nich jest fakt, że ekrany tego typu świetnie oddają barwy. A to z kolei sprawia, że zdjęcia i filmy ogląda się ze znacznie większą przyjemnością.

Co ciekawe, gdy Niemcy z organizacji TÜV Rheinland postanowili sprawdzić cechy ekranów Dynamic AMOLED, okazało się, że emitują one wyraźnie mniej niebieskiego światła, niż większość innych rozwiązań i mniej szkodzą wzrokowi – a tego w czasach, gdy większość z nas spędza przed różnymi ekranami zdecydowanie zbyt wiele czasu, zignorować nie można.

Przy tym wszystkim jest i inna ciekawostka – Dynamic AMOLED zużywa o jedną dziesiątą mniej energii, aniżeli ekrany montowane w poprzedniku obecnego flagowca, czyli w Samsung Galaxy Note 9.

Dla miłośników fotografii

Co widać na ekranie to jedno, warto jednak wspomnieć również o tym, co mogą rejestrować obiektywy Samsunga Galaxy Note 10. A mogą sporo. Nagrywanie może być wykonywane jednym z trzech modułów. Dwa z nich mają po 12 megapikseli, przy czym jeden z nich jest z teleobiektywem o 45-stopniowym kącie, drugi zaś posiada kąt widzenia 78 stopni. Trzeci moduł pozwala na szersze ujęcia, do 123 stopni i wykonuje zdjęcia 16-megapikselowe. Wszystkie trzy natomiast są bardzo jasne.

Reklama

Wszystko to pozwala na wykonywanie zdjęć i filmów w bardzo wysokiej jakości. Z kolei połączenie dobrego nagrywania ze wspomnianymi już możliwościami ekranu Dynamic AMOLED (a konkretnie ze znakomitym odwzorowywaniem barw) sprawia, że obróbkę można wykonywać już na samym telefonie – czemu dodatkowo sprzyja duża ilość pamięci RAM.

Mały duży komputer

Samsung Galaxy Note 10 został wyposażony w 8 GB pamięci RAM i 128 GB UFS 3.1. Już samo to daje spore możliwości, ale w przypadku Galaxy Note 10+ jest jeszcze lepiej – tam mowa już o 12 GB RAM oraz o pamięci UFS 256 lub 512 GB (w tym ostatnim przypadku z możliwością dalszej rozbudowy dostępnej przestrzeni za sprawą kart microSD). Sporo – w sam raz, żeby móc sobie radzić z całkiem rozbudowanymi aplikacjami oraz grami. Przy okazji tego ostatniego wspomnijmy zresztą o dostępnej dla Note 10, przeznaczonej dla graczy usłudze streamingowej PlayGaming Link – działającej na telefonie i desktopie.

Reklama

Szybkie ładowanie

Samsung Galaxy Note 10 został wyposażony w baterię o pojemności 3500 mAh, z kolei Samsung Galaxy Note 10+ posiada baterię 4300 mAh, przy czym oba modele można bardzo szybko naładować – może to zająć nawet zaledwie pół godziny, co według zapewnień producenta powinno starczyć na cały dzień. Dodatkowo za sprawą funkcjonalności powerbanku można z już naładowanego telefonu doładować inne urządzenia mobilne, co może być przydatne w sytuacjach, w których jest się w ciągłym ruchu, w podróży lub po prostu z jakiegokolwiek powodu nie można zostawić sprzętu przy gniazdku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama