Akcja Partnerska

#FunkcjaDobroczynnosci, czyli smartfonowa nowość, która może zmienić wiele

TP
Tomasz Popielarczyk
1

Zbliżające się święta to doskonała okazja, żeby coś zmienić na lepsze. Kilka dni temu Samsung ogłaszał wprowadzenie do swoich smartfonów funkcji, która „wiele zmieni”. Wiemy już o co dokładnie chodziło.

#FunkcjaDobroczynności to nowe rozwiązanie wbudowane w aplikację Samsung Members, które pozwoli użytkownikom wesprzeć podopiecznych UNICEF, a także dzieciaki z Państwowych Domów Dziecka w Polsce. Wystarczy kliknąć w umieszczony tam banner, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Co istotne – użytkownik sam decyduje, w jaki sposób chce wesprzeć dzieci, wybierając jeden z trzech obszarów - edukacja,  sport i zabawa lub opieka.

Fundusze przeznaczone na edukację zapewnią m.in. kredki, farby, plastelinę i inne przybory szkolne. Pozwoli to dzieciom rozwijać ich potencjał. Wspierając sport i rozrywkę ufundujemy piłki, skakanki, torby sportowe, rakietki do ping-ponga i badmintona oraz wiele innych – aby dzieci były bardziej aktywne. Fundusze przeznaczone na opiekę to ręczniki, pościel, koce, szlafroki, poduszki, kołdry i lampki nocne – a więc to, co najbardziej potrzebne do normalnego funkcjonowania.

Akcja ruszyła 21 listopada i potrwa do 26 grudnia 2018 roku. Warto jednak podkreślić, że funkcja dobroczynności może być aktywowana później – na stronie Samsunga czytamy, że promocją objęto smartfony kupione w tym okresie i aktywowane aż do 2 stycznia 2019 roku. Więcej szczegółów na temat całego przedsięwzięcia znajdziecie na stronie www.dobroczynnosc.samsung.pl.

Na tym nie koniec. Za każdy objęty promocją smartfon Samsunga, który zostanie zakupiony, firma przeznaczy 40 złotych na prezenty dla dzieci. Łącznie ma powstać w ten sposób 50 tys. pakietów pomocowych. Połowa trafi do dzieci w Polsce, a druga połowa do dzieci w krajach rozwijających się.

Być może zabrzmi to nieco górnolotnie i patetycznie, ale samo ciśnie się na usta – świat można zmieniać zarówno wprowadzając innowacyjne produkty, nowe technologie i przełomowe rozwiązania, jak i wspierać najbardziej potrzebujących. W tym drugim przypadku zmieniamy ich świat – co jest równie świetne.

Taka forma i zakres współpracy z firmą Samsung Electronics Polska pozwoli nie tylko sfinansować programy pomocowe UNICEF na rzecz potrzebujących dzieci na świecie, ale także w sposób wymierny wesprzeć realizację w Polsce prawa każdego dziecka do edukacji, rozwoju sportowego czy też zabawy

- powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Samsung wspiera dzieciaki. Firma od dłuższego czasu realizuje już program Mistrzowie Kodowania, w ramach którego najmłodsi mogą uczyć się programowania. W Polsce działa też Samsung Labo – adresowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych. Wraz z #FunkcjąDobroczynnosci wygląda to naprawdę fajnie. Oby więcej takich akcji realizowanych przez gigantów technologicznych!

-

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: