Laptop

Fujitsu Lifebook S935, czyli 24 h pracy na jednym ładowaniu

Maciej Sikorski
Fujitsu Lifebook S935, czyli 24 h pracy na jednym ładowaniu
3

Często na AW podnoszona jest kwestia baterii w sprzęcie mobilnym. Zazwyczaj dotyczy smartfonów, ale przecież trudno uznać akumulatory w tabletach i laptopach za spełnienie marzeń, komponenty idealne. Producenci gotowych urządzeń oraz podzespołów zapewniają, że będzie lepiej i... chyba nie rzucają sł...

Często na AW podnoszona jest kwestia baterii w sprzęcie mobilnym. Zazwyczaj dotyczy smartfonów, ale przecież trudno uznać akumulatory w tabletach i laptopach za spełnienie marzeń, komponenty idealne. Producenci gotowych urządzeń oraz podzespołów zapewniają, że będzie lepiej i... chyba nie rzucają słów na wiatr. Przykładem Fujitsu Lifebook S935.

Trafiłem dzisiaj na spis kilku nowych produktów marki Fujitsu, to najwyraźniej dzień wątków japońskich. Z krótkich opisów wynika, że producent z Kraju Kwitnącej Wiśni przygotował ciekawe urządzenia, więcej na ich temat dowiemy się podczas targów MWC w Barcelonie, na których mają być zaprezentowane. Podejrzewam, że będą się cieszyły sporym zainteresowaniem, zwłaszcza laptop anonsowany czasem pracy wynoszącym całą dobę. Właśnie ten motyw przykuł moją uwagę, ten sprzęt warto przybliżyć.

Lifebook S935 to maszyna, którą można skonfigurować na wiele sposobów - dotyczy to m.in. ekranu, procesora, pamięci. Opcji jest sporo, znajdzie się coś dla osoby bardzo wymagającej, ale przy tym dysponującej grubszym portfelem, można zbudować tańszą maszynę, która również powinna zapewnić odpowiedni komfort pracy z Windowsem. Warto zacząć od tego, że nie mamy do czynienia z ultrabookiem, produkt nie został odchudzony do granic możliwości (26 mm) i posiada kieszeń na napęd DVD albo Blu-ray, ewentualnie można tam umieścić dodatkową baterię - podejrzewam, że na taką opcję znajdą się chętni, bo w efekcie uda się skompletować akumulatory o pojemności ponad 10 tys. mAh.

Laptop wyposażono w 13,3-calowy wyświetlacz IGZO, który może być dotykowy lub nie, do wyboru jest także rozdzielczość: WQHD (2560 x 1440 pikseli) lub Full HD (1920 x 1080 pikseli). Zastosowano nowy procesor: Broadwell-U i tu także są różne opcje - od Intel Core i5-5200U o taktowaniu 2,1 GHz po Intel Core i7-5600U o taktowaniu 2,6 GHz. Do tego zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 5500 oraz 4 lub 8 GB pamięci RAM (maksymalnie 12 GB). Użytkownik może się zdecydować na różne konfiguracje dysków HDD i SSD (odpowiednio do 1 TB oraz do 512 GB), moduły LTE czy NFC. Dodatków jest sporo, ale to już kwestia potrzeb i zasobności portfela klienta.

Model w cięższej konfiguracji waży mniej niż 1,4 kg. Niektórzy stwierdzą, że to i tak sporo, osobiście nie przepadam za bardzo lekką elektroniką. Prezentowany Fujitsu byłby chyba w sam raz. Byłby, ale podejrzewam, że cena okaże się kosmiczna. Nie zmienia to faktu, iż pojawiają się modele z dobrym czasem pracy na baterii - 24 godziny to już satysfakcjonujący wynik. Warto poczekać na doniesienia z Barcelony, by dowiedzieć się, jaką dokładnie ofertę ma dla nas Fujitsu oraz inni producenci laptopów - wszak rynek PC nie umarł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

laptopfujitsubateria