Ciekawostki technologiczne

Było łóżko, teraz pora na wózek na zakupy, Ford zmienia świat na lepsze

Kamil Pieczonka
Było łóżko, teraz pora na wózek na zakupy, Ford zmienia świat na lepsze
2

Jak może pamiętacie w lutym Ford zaskoczył wszystkich projektem łóżka, które wykorzystywało technologię utrzymania na pasie ruchu. Dzisiaj przyszła pora na kolejny projekt, tym razem jest to wózek na zakupy, ale nie taki zwykły. Ford wyposażył go w hamulec awaryjny wykrywający przeszkody!

Technologia z samochodów prosto do sklepu

Stworzenie dzisiaj akcji marketingowej, która viralowo rozejdzie się po sieci nie jest proste. Ford pokazuje jednak, że jego zespół odpowiedzialny za reklamę ma głowę pełną pomysłów. Wspomniane łóżko w zabawny sposób komunikowało nam czym tak naprawdę jest technologia Lane Keeping Assist. Tym razem na tapet trafił inny bardzo ważny i od niedawna obowiązkowy mechanizm, czyli hamulec awaryjny. Pre-collision Assist to system, który wykrywa przeszkodę przed samochodem i hamuje, jeśli oceni, że obiekt przed nami zbliża się zbyt szybko i może nastąpić zderzenie.

Ford poszedł o krok dalej i stworzył prototyp wózka sklepowego, który został wyposażony w podobny mechanizm. Co prawda wypadki śmiertelne czy potrącenia w sklepach nie zdarzają się za często, ale niech pierwszy rękę podniesie ten, w którego nikt nie wjechał wózkiem w sklepie. Szczególnie gdy wszyscy spokojnie stoją w kolejce, ale dziecko za nami uzna, że śmiesznie będzie nas trącić wózkiem. Wbudowany hamulec awaryjny przyda się także na parkingu i powinien opanować niszczycielskie zapędy naszych dzieci. Sami zresztą zobaczcie jak to działa w praktyce.

Trudno oczywiście oczekiwać, że pokazany powyżej prototyp wózka sklepowego trafi kiedyś do masowej produkcji i będzie dostępny w markecie trzy ulice dalej. To tylko pokazówka, która jednak uzmysławia nam, że technologie stosowane w nowoczesnych samochodach mogą poprawić jakość naszego życia, także w innych aspektach. Gdyby do tego projektu dorzucić jeszcze jakiś elektryczny napęd czy opcję automatycznego skanowania produktów, to byłoby z pewnością bardzo ciekawe rozwiązanie, być może warte nawet realizacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu