15

Finał turnieju Dota 2 już za nami. 16-latek najmłodszym milionerem w historii e-sportu

Wspominaliśmy już o imponującej puli nagród w tegorocznym turnieju Dota 2. Zawody dobiegły końca, mamy zwycięzców. Amerykańska drużyna przywiozła do domu 6,6 miliona dolarów, stając się jednocześnie pierwszymi w historii zwycięzcami z tego kraju. Evil Geniuses, bo o nich mowa, wygrali w finale z CDEC, trzy do jednego w finałach rozgrywanych na zasadzie najlepsze z […]

Wspominaliśmy już o imponującej puli nagród w tegorocznym turnieju Dota 2. Zawody dobiegły końca, mamy zwycięzców. Amerykańska drużyna przywiozła do domu 6,6 miliona dolarów, stając się jednocześnie pierwszymi w historii zwycięzcami z tego kraju.

Evil Geniuses, bo o nich mowa, wygrali w finale z CDEC, trzy do jednego w finałach rozgrywanych na zasadzie najlepsze z pięciu starć. Z ogromnej puli 18 milionów dolarów, w finale wylądowało ponad połowa tej kwoty. Zwycięzcy, Evil Geniuses, przywieźli do domu 6,6 miliona dolarów, drużyna CDEC też nie wyjechała z pustymi rękami – przygarnęli 2,8 miliona.

O tym, że e-sport to nie amatorska zabawa, wiemy już od dawna. Cały czas jestem jednak pod wrażeniem pieniędzy, jakie się tam pojawiają i rozmachu, z jakim robione są e-sportowe imprezy. Evil Geniuses to pięciu graczy – Fear, PPD, Aui, Sumail i Universe. Właśnie stali się milionerami, co bez wątpienia odmieni ich życia. Sumail stał się przy okazji najmłodszym milionerem w e-sporcie, pochodzący z Pakistanu chłopak ma jedynie 16 lat. W jednej z rozmów przyznał, że sprzedał swój rower, by móc grać w Dotę, więc i tu pojawiają się historie o poświęceniu i samozaparciu celem osiągnięcia sukcesu.

Jeśli przegapiliście finał, koniecznie chcecie go obejrzeć i zupełnie przy okazji macie niezagospodarowane 5 godzin wolnego czasu, zapraszam do tego materiału.

https://youtu.be/6u2NuuVLFT0

grafika: 1

Źródło