25

FIFA 13 i jej ustawienia – okiem profesjonalisty

W komentarzach pod jednym z moich tekstów pojawiła się prośba o informacje na temat ustawień FIF-y, na jakich grają profesjonalni gracze. Postanowiłem porozmawiać z Damianem „xenq” Przybyłą, na co dzień występującym w zespole GF-Gaming oraz prowadzącym vloga na Youtubie. Podesłał też kilka screenów, które publikuję poniżej. Podczas turniejów regulaminy są przeważnie jednakowe. Nie nakazują gry […]

W komentarzach pod jednym z moich tekstów pojawiła się prośba o informacje na temat ustawień FIF-y, na jakich grają profesjonalni gracze. Postanowiłem porozmawiać z Damianem „xenq” Przybyłą, na co dzień występującym w zespole GF-Gaming oraz prowadzącym vloga na Youtubie. Podesłał też kilka screenów, które publikuję poniżej.

Podczas turniejów regulaminy są przeważnie jednakowe. Nie nakazują gry danym zespołem, ale przykładowo w FIF-ie 13 większość wybierała Real Madryt. – Zdarzało się jednak, że ktoś grał Manchesterem City, Brazylią, Włochami, Bayernem Monachium, a czasami też PSG – mówi Damian.

Hiszpańska drużyna po prostu była tak mocna, że granie nią teoretycznie zwiększało szansę na wygraną. Jeśli chodzi o regulaminy turniejów, warto też wspomnieć o grze na czas. – Przeważnie jej zabraniają, żeby ludzie zbyt długo nie podawali na swojej połowie – mówi xenq. Podczas imprez lanowych organizatorzy czasami nie zezwalają na używanie padów uczestników.

W regulaminach znajdują się też punkty, zabraniające strzałów od razu po rozpoczęciu spotkania, używania tzw. starej obrony (trzeba grać na nowej obronie – taktycznej), czy też ustawiania własnych formacji (trzeba grać na tych dostępnych). Co do kamer, to ich wybór zależy od rywali. Mogą między sobą ustalić, jakie chcą.

Jeśli chodzi o ustawienia samej gry i kwestie, o które pytał jeden z Czytelników, można je zweryfikować na poniższym screenach.

Ludzie, którzy na co dzień nie mają styczności z e-sportem nie wiedzą, gdzie można zmierzyć się z innymi graczami, dlatego polecam przeczytać mój tekst sprzed kilku miesięcy, w którym właśnie to wytłumaczyłem. Znajdziecie go pod tym adresem.

1 2 3 4 5