Polska

Centrum Nauki Kopernik odpowie na najważniejsze pytania dotyczące kosmosu

Marcin Hołowacz
Centrum Nauki Kopernik odpowie na najważniejsze pytania dotyczące kosmosu
4

Kolejna edycja Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się we wrześniu tego roku!

Festiwal Przemiany odbędzie się w dniach 14-17 września 2017

Impreza odniesie się do bardzo aktualnych tematów, ponieważ jak podkreśla Rafał Kosewski: „idea eksploracji kosmosu przeżywa renesans”. Trudno się z tym nie zgodzić w chwili kiedy planowane są wyprawy kolonizacyjne na Marsa, a NASA ogłasza plan budowy portu kosmicznego na orbicie Księżyca.

Jak brzmią współczesne pytania dotyczące kosmosu?

Na oficjalnej stronie internetowej przemianyfestiwal.pl możemy przeczytać następującą rzecz:

Jak innowacje w Kosmosie zmieniają nasze codzienne życie na Ziemi? Kiedy zyskamy niezbędną wiedzę i narzędzia, umożliwiające zasiedlanie innych planet? Jak funkcjonuje prawo własności w Kosmosie? Zadając te pytania chcemy wywołać rzeczywistą debatę na temat ludzkiej obecności poza bezpiecznym ziemskim habitatem.

Żeby odpowiedzieć na te pytania, organizatorzy przewidzieli wystawę pt. „Powrót na Księżyc”, gdzie zaprezentowano badania naukowe, projekty technologiczne i prace z zakresu art.&science, designu i architektury. W programie przewidziano również debatę naukową, podejmującą temat problemów związanych z obecnością ludzi poza ich błękitną, rajską planetą.

Całość dopełniają spotkania dyskusyjne z naukowcami, artystami, projektantami i dziennikarzami, które towarzyszą wystawie; wykłady: Joe Davis (MIT) – „Łabędzi śpiew, czyli ortografia biochemiczna i koło czasu” oraz Leopold Summerer (ESA) – „Adevanced Concepts Team”; Przemiany Medialab – zamknięte warsztaty dla naukowców, projektantów i branży kreatywnej oraz Openlaby: geologia planetarna i pokaz z ekipą konstruktorów łazików marsjańskich.

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 14 września o godzinie 19:00 w Centrum Nauki Kopernik.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu