Internet

No nareszcie! Fast staje się prawdziwą alternatywą dla Speedtesta!

Kamil Świtalski
19

Platforma Fast.com służąca sprawdzaniu szybkości internetu doczekała się nowej opcji — oby jej twórcy na tym jeszcze nie skończyli jej rozwoju!

Speedtest to usługa której — jak wierzę — nie trzeba specjalnie przedstawiać. Klasyk, który dla wielu jest podstawową platformą, ku której zwracają się chcąc sprawdzić szybkość swojego łącza internetowego. Fast.com to znacznie młodszy zawodnik — napędzany przez Netflixa, od blisko dwóch lat dostępny na rynku zdobywa popularność — ale nim dorobi się takiego statusu jak Speedtest jeszcze przed nim dłuuuga droga. Chociaż trudno ukryć, że platforma zmierza w bardzo dobrym kierunku — czego najlepszym dowodem jest ostatnia aktualizacja!

Fast.com nareszcie skupia się nie tylko na pobieraniu, ale i wysyłaniu

Do tej pory Fast.com — choć prosty, minimalistyczny i estetyczny — skupiał się pobieraniu. Ale nareszcie do platformy dołączyła kolejna cegiełka i możemy tam znaleźć również informacje o wysyłaniu! Rzecz jasna — wciąż całość skupia się na dostępie do serwerów Netflixa i... tak naprawdę to bardzo dobra wiadomość — bo zamiast czarować nas danymi z kosmosu na temat wygodnych serwerów, tutaj mowa o prawdziwe praktycznym rozwiązaniu. Kilka chwil i wiemy, czy mamy szansę na dalszą projekcie ulubionej serii korzystając z obecnego łącza, czy czas jednak rozejrzeć się za czymś lepszym.

Ma być jeszcze więcej?

Fast.com to usługa która nie bez powodu zaskarbiła sobie tak dużą sympatię użytkowników. Czytelna, nieprzeładowana zbędnymi bajerami, a co najważniejsze: praktyczna. Sam należę do grona użytkowników, którzy w przypadku szybkich testów już dobrych kilka miesięcy temu przerzucili się na propozycję od Netflixa -- mam zatem szczerą nadzieję, że twórcy platformy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. I dodanie tam informacji o prędkości wysyłania jest początkiem jej dalszego rozwoju. Oby!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: