Gry

Fallout 4 płacze w kąciku jak mała dziewczynka. Wiedźmin 3 otrzymał już 175 nagród gry roku. Brawo!

Paweł Winiarski
Fallout 4 płacze w kąciku jak mała dziewczynka. Wiedźmin 3 otrzymał już 175 nagród gry roku. Brawo!
63

Chciałbym znaleźć jakiś polski film lub dzieło literatury, którym w ostatnich latach tak mocno zachwycał się świat - nie potrafię. Wiedźmin 3 dostawał nagrody, to wiemy już od dawna. Ale zgarnięcie 170 statuetek najlepszej gry 2015 roku robi ogromne wrażenie. A Fallout 4? Fa…co? Zbieraniem i anal...

Chciałbym znaleźć jakiś polski film lub dzieło literatury, którym w ostatnich latach tak mocno zachwycał się świat - nie potrafię. Wiedźmin 3 dostawał nagrody, to wiemy już od dawna. Ale zgarnięcie 170 statuetek najlepszej gry 2015 roku robi ogromne wrażenie. A Fallout 4? Fa…co?

Zbieraniem i analizą tego typu informacji zajmuje się blog GotyPicks, który co roku dostarcza zestawienia dotyczące nagród dla gier. Tym razem i my mamy powody do dumy, bo nasz rodzimy Wiedźmin 3 zarządził w 2015 roku gniotąc niemiłosiernie innego mocnego kandydata - Fallouta 4.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zgarnął aż 175 tytułów gry roku (127 od dziennikarzy i 48 od czytelników), za nim natomiast plasuje się Fallout 4 z marnymi 39 wyróżnieniami. Jedni napiszą - „co? tylko 39 nagród gry roku?”, inni natomiast będą się dziwić, że aż 39. Trzecie miejsce zajął Metal Gear Solid V: The Phantom Pain otrzymując 23 tytułów gry roku. Jak sami więc widzicie różnica jest wręcz kolosalna.

Twórców na pewno rozpiera duma, szczególnie że kolosalna jest również przepaść między Wiedźminem 3, a Wiedźminem 2. Poprzedniej odsłonie przygód Geralta udało się zebrać jedynie 3 nagrody dla najlepszej gry roku (2011). Rok później Edycja Rozszerzona otrzymała tylko jedną. Debiutujący w 2007 roku Wiedźmin dostał natomiast dwie takie nagrody.

A jak produkcja CDPR prezentuje się w zestawieniu ze zwycięzcami z lat poprzednich?

W 2014 roku królowało Dragon Age: Inkwizycja ze 134 tytułami gry roku, za nią Śródziemie: Cień Mordoru z 49 i Mario Kart 8 z 28. W 2013 The Last of Us zgarnęło 249 tytułów, GTA V 159 i Bioshock Infinite 43. W 2012 The Walking Dead: The Game otrzymało 75 nagród, Podróż 57 i Far Cry 3 - 51. 2011 rok należał natomiast do Skyrima, który otrzymał 226 tytułów gry roku miażdżąc Portala 2 (58) i Batmana: Arkham City (40). Szkoda, że nie można zasymulować scenariusza, w którym do bezpośredniej walki stają Skyrim i Wiedźmin 3, jestem strasznie ciekawy wyniku.

Obserwuję markę Wiedźmin od samego początku i podziwiam jej twórców za konsekwentne dążenie do doskonałości. Z każdą kolejną odsłoną było lepiej, choć jestem w stanie zrozumieć opinie, jakoby pierwszy Wiesiek robił lepsze wrażenie niż dwójka. Mi jedynka nie podpasowała - skończyłem, ale dopiero Zabójcy Królów zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Ale podobnie jak Grzesiek i Tomek nie mam wątpliwości, że Wiedźmin 3 to nie tylko światowy poziom, ale najlepsza gra minionego roku. Cieszę się, że nikt nie zarzuci faworyzowania polskiej produkcji w polskich mediach. Świat zakochał się w uniwersum stworzonym przez Sapkowskiego i CD Projekt Red. Wielkie brawa.

grafika: 1, 2

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wiedzmin 3hot