Moje przemyślenia

Faktura VAT za zakupy w App Store to już nie problem?

GM
Grzegorz Marczak
12

Czyżby problem z fakturami VAT za zakupy w App Store wreszcie się skończył? Dlaczego ludzie chcieliby odliczać koszty zakupów aplikacji na Mac OS jest chyba oczywisty. Nie każdy kupuje tylko gry a aplikacje do pracy (pakiety narzędzi biurowych itp) są jak najbardziej kosztem, który można rozliczyć....

Czyżby problem z fakturami VAT za zakupy w App Store wreszcie się skończył? Dlaczego ludzie chcieliby odliczać koszty zakupów aplikacji na Mac OS jest chyba oczywisty. Nie każdy kupuje tylko gry a aplikacje do pracy (pakiety narzędzi biurowych itp) są jak najbardziej kosztem, który można rozliczyć. Co ważniejsze z zagranicznymi fakturami nie mają problemu ani księgowi ani też urząd skarbowy - o ile je oczywiście posiadamy (praktycznie forma jest mało istotna).

Niedawno na forum myapple.pl ukazała się podpowiedź jak można wyciągnąć od Apple fakturę VAT za zakupy w App Store. Użytkownik zadał pytanie supportowi Apple i oto jaką odpowiedź otrzymał (w wątku na forum jest też zamieszczona faktura jaką w ten sposób otrzymał od Apple):

Dear Jaroslaw,

Greetings from iTunes Store Customer Support. My name is Mervin.

I understand that you you would like to have the VAT invoice for your purchases. I know you are eager to be taken care of this. I will give you much of the information to resolve this.

Jaroslaw, when you purchase from iTunes store you will receive an email of the receipt of your purchase which include the Vat invoices. If you have purchased from the Apple Store then you need to contact them to get the invoice.

If you have purchased from iTunes Store then you can provide me the order number and I will send the invoice. To review your iTunes Store account's purchase history, follow the steps in this article:

Seeing your iTunes Store purchase history and order numbers
iTunes Store & Mac App Store: Seeing your purchase history and order numbers

You are a valued member of the Apple family. Your experience with the iTunes Store is of utmost importance to us.

Thank you!
Sincerely,
Mervin
iTunes Store Customer Support
Please Note: I work from Monday - Friday, 4:00 AM-1:00 PM CST

Myślę, że warto sprawdzić czy faktycznie ten proces działa dla każdego klienta z PL (warto zwrócić uwagę, że można też poprosić o fakturę VAT za wcześniej zakupione rzeczy w iTunes).

PS. Podziękowania dla Rafał Pawłowskiego za podesłanie informacji

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleApp Store