Felietony

Facebook zamachnie się na email?

Grzegorz Marczak
Facebook zamachnie się na email?
29

Facebook zapowiedział kolejną konferencję w przyszły poniedziałek i od razu zaczęły się spekulacje czy tym razem pokażą własny system pocztowy (można dopatrzeć się takiej sugestii po zaproszeniu). Przypomnę, że plotki o usługach pocztowych w FB pojawiły się na początku tego roku - mówiono wtedy o pr...

Facebook zapowiedział kolejną konferencję w przyszły poniedziałek i od razu zaczęły się spekulacje czy tym razem pokażą własny system pocztowy (można dopatrzeć się takiej sugestii po zaproszeniu). Przypomnę, że plotki o usługach pocztowych w FB pojawiły się na początku tego roku - mówiono wtedy o projekcie nazwanym roboczo Titan.

Mail to coś co miałoby sens jeśli chodzi o Facebooka, który tak naprawdę ma już chyba wszystko. Mail nadal dominuje w internecie jeśli chodzi o formę komunikacji, łącząc go więc z największym portalem społecznościowym dostalibyśmy pakiet all in one.

Już wcześniej na blogu pisałem o moich obiekcjach co do korzystania z maila Facebookowego. Głównym powodem dla którego nie przeniósł bym swojej poczty do Facebooka to prywatność. Email to tak naprawdę esencja naszej prywatności i naszego ID w sieci. Facebook ma już swojego Connecta – teraz mając jeszcze mój email będzie mógł zrobić z tego dość wybuchową miksturę.

Wprawdzie Zuckerberg wraz z wiekiem przestaje być już tak nieobliczalny jak na początku to jednak jego podejście do prywatności i otwartości moim zdaniem pozostawia nadal wiele do życzenia. Obecna potyczka z Google jest tego najlepszym przykładem. Wyobraźmy więc sobie co by się stało gdyby FB faktycznie dodał usługę poczty do swojego portalu nadal stosując te samą politykę nie przekazywania danych naszych kontaktów na zewnątrz.

Mail to jednak spore wyzwanie nawet jak dla FB - możliwe więc, że strzał jest nietrafiony. Jeśli jednak nie email to co ma być głównym tematem spotkania? Może będzie to coś związanego z usługami mobilnymi ?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu