Moje przemyślenia

Jest już polski Xbox Live! Niestety z dużą wpadką na starcie

Grzegorz Marczak
36

Wszyscy gracze z Xboxa długo czekali na ten moment, koniec z rejestrowaniem się z UK i kupowaniem punktów na Allegro wreszcie Microsoft zauważył, że w naszym kraju tez chcemy legalnie wydawać pieniądze na produkty sprzedawana w Xbox Live. Można by powiedzieć - wreszcie! Dodatkowo MS ogłosił, że każd...

Wszyscy gracze z Xboxa długo czekali na ten moment, koniec z rejestrowaniem się z UK i kupowaniem punktów na Allegro wreszcie Microsoft zauważył, że w naszym kraju tez chcemy legalnie wydawać pieniądze na produkty sprzedawana w Xbox Live. Można by powiedzieć - wreszcie! Dodatkowo MS ogłosił, że każdy kto ma konto Xbox Live w innym kraju (i zrobił wcześniej jakikolwiek zakup) i przeniesie konto do Polski do dostanie na konto ekstra 1600 punktów! Ci natomiast którzy nigdy nie kupili nic przez Live dostają 800.

Zasiadłem więc do konsoli i pierwsze co chciałem zrobić to przenieść konto do naszego kraju obmyślając w między czasie jakie dodatki za chwilę zakupie do gier w które obecnie gram. Coś mnie jednak tknęło i zajrzałem przed chwilą na polygamia.pl. Niestety moje przeczucia okazały się słuszne - bardzo szybko znalazłem post w którym jest informacja o problemach z migracją i możliwych komplikacjach które na przykład objawią się brakiem dostępu do Live.

Przyznam, że czytając tę informacje opadły mi naprawdę ręce. Jestem użytkownikiem Xboxa od samego początku (kiedy jeszcze nie był w Polsce sprzedawany oficjalnie), przeżyłem więc konsolę które rysowała płyty, która się permanentnie przegrzewała, która miała problem z kręgami śmierci aż wreszcie się rozsypała na dobre.

Wszystko cierpliwie znosiłem ale w przypadku Live nawet moja cierpliwość się powoli kończy. Nie wiem czy proces migracji jest trudny czy nie, nie wiem ile osób było zaangażowane w przygotowywanie Polskiej wersji Live - całkowicie mnie to nie obchodzi ponieważ wszyscy razem nawalili i to w dzień premiery. Teraz jak coś pójdzie nie tak mam dzwonić na infolinie a może będę miał szczęście i zadziała?

Mam propozycję dla ekipy z Microsoftu odpowiedzialnej za tą wpadkę. Każdemu komu zafundowaliście po prawie 5 latach czekania dodatkowe atrakcje w postaci problemu przyznajcie nie 1600 punktów ale przynajmniej 5000 może wtedy dzisiejszy blamaż nie będzie tak pamiętany.

Zmigrowaliście już swoje konta? Komuś się udało? Ja chyba poczekam na oficjalne potwierdzenie, że już wszystko działa ok (choć strasznie kusi mnie spróbować)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoftxbox