Świat

Facebook wygrywa wszystko, Bing doceniony - wyniki Crunchies 2009

GM
Grzegorz Marczak
5

2009 Crunchies - to kolejna edycja konkursu dla startupów i projektów technologicznych organizowana przez Techcrunch, GigaOm i VentureBeat. Głosami użytkowników wybiera się najlepsze produkty danego roku. W edycji 2009 główną kategorię (a jest ich 18) czyli Best Overall Startup Or Product Of 2009 wy...

2009 Crunchies - to kolejna edycja konkursu dla startupów i projektów technologicznych organizowana przez Techcrunch, GigaOm i VentureBeat. Głosami użytkowników wybiera się najlepsze produkty danego roku. W edycji 2009 główną kategorię (a jest ich 18) czyli Best Overall Startup Or Product Of 2009 wygrał Facebook. Zwycięstwo Facebooka jest jak najbardziej zasłużone. 350 milionów użytkowników, bardzo udana ekspansja na inne kraje i kontynenty oraz niesamowity sukces Facebook Connect.

Niespodzianką jest natomiast druga główna kategoria czyli Best New Startup Or Product Of 2009, którą głosami internautów wygrała wyszukiwarka BING firmy Microsoft. Uważam, że jest to również zasłużone zwycięstwo ponieważ MS naprawdę zaskoczył wszystkich swoim produktem i to nie tylko jeśli chodzi o jakość wyników wyszukiwania ale również kompleksowym podejściem do całego zagadnienia oraz wieloma innowacyjnymi pomysłami.

Tak jak jednak w głosowaniach internautów bywa w niektórych kategoriach pojawiły się dość kontrowersyjne wyniki. Moim zdaniem Chrome OS, którego jeszcze oficjalnie nie ma na rynku nie zasłużył na miano Best Technology Achievement. O ile można mówić o pewnego rodzaju innowacyjności to jednak nie jest to przełomowe osiągnięcie jeśli chodzi o technologię.

Poniżej znajdziecie listę wszystkich zwycięzców w tegorocznej edycji konkursu Crunchies. W sumie na finalistów oddano 500 tysięcy głosów (zasada obowiązująca to jeden głos z jednego IP dziennie):

Chrome OS (Google) (Winner)

Best Internet Application:Dropbox (Winner)

Best Social App:Farmville(Winner)

Best Bootstrapped StartUp:Tinychat (Winner)

: foursquare (Winner)

: Spotify (Winner)

: DailyBooth (Winner)

: Animoto (Winner)

: Google Docs/Office (Winner)

: Sun Run (Winner)

: Barnes & Noble nook (Winner)

: Spark (Winner)

: Ron Conway (SV Angel) (Winner)

: Accel Partners (Winner)

: Aaron Patzer (Mint) (Winner)

: Mark Pincus (Zynga) (Winner)

:

Bing (Microsoft) (Winner)

Best Overall Startup Or Product Of 2009:Facebook (Winner)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookkonkurs startupówBing