Świat

Facebook ma 200 milionów użytkowników !

Grzegorz Marczak
Facebook ma 200 milionów użytkowników !
9

Facebook przekroczył 200 milionów użytkowników!! Przyznam, że ten fenomen zaczyna mnie fascynować. Nigdy wcześniej w internecie nie było chyba serwisu o takiej dynamice wzrostu (100 milionów w 8 miesięcy!) przy tak dużej skali i zakładam, że szybko taki nie powstanie. To co jest naprawdę niesamowit...

Facebook przekroczył 200 milionów użytkowników!! Przyznam, że ten fenomen zaczyna mnie fascynować. Nigdy wcześniej w internecie nie było chyba serwisu o takiej dynamice wzrostu (100 milionów w 8 miesięcy!) przy tak dużej skali i zakładam, że szybko taki nie powstanie. To co jest naprawdę niesamowite w Facebook to jego elastyczność i szybkość adaptacji do nowych warunków, nowych trendów czy też wymagań użytkowników.

We will welcome our 200 millionth active user to Facebook some time today, and I want to take this opportunity to describe what this means to us and what we hope it can mean for everyone using Facebook.


Przy tej skali biznesu, przy tym ruchu jaki generuje ten serwis i jego wpływie na internet młody Zuckerberg (za miesiąc będzie miał 25 lat!) podejmuj wiele odważnych decyzji, ciągle próbuje, szuka możliwości rozwoju. Czasami się udaje, czasami trzeba się wycofać (jak to było w przypadki zbyt ingerującego w prywatność systemu reklamy), czasami nawet kogoś zwolnić z pracy ale jak widać wszystkie te działania przynoszą niesamowite efekty.

Przyznam, że strasznie zazdroszczę Zuckerberg - nie chodzi o pieniądze które ma czy też będzie miał w przyszłości ale o szkołę życia jaką przechodzi rozwijając swój biznes. Żadna szkoła, żadne studia biznesu czy ekonomi nie mogą równać się z doświadczeniem związanym z prowadzeniem własnego biznesu a szczególnie takiego który w tak szybkim tempie się rozwija. Każda decyzja którą podejmuje ten młody chłopak ma realny wpływ na jego biznes - nie są to żadne gry biznesowe, czy też nauka zarządzania. Kiedy decyduje się o zwolnieniach ludzi to tracą oni naprawdę prace, kiedy jest problem z dopływem gotówki to trzeba zająć się pozyskiwaniem inwestorów i przygotować na ciężkie i trudne dyskusje itp. I z pewnością ma on świadomość, że wiele osób w tej branży tylko czeka na każdej jego potknięcie.

Bardzo ciekawi mnie jak będzie rósł FB w Polsce gdzie mamy już lidera jeśli chodzi o serwisy społecznościowe. Nie mam złudzeń, że jeśli Nasza Klasa nie zacznie przygotowywać się na konfrontacje to może w dłuższej perspektywie dość boleśnie odczuć obecność Facebooka.

PS. O problemach Facebooka z pieniędzmi pisałem już kilkakrotnie dlatego tym razem daruję sobie ten temat (chociaż przy tej dynamice wzrostu równie dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na kapitał).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasaFacebook