Artykuł sponsorowany

EXMO, jedna z największych giełd kryptowalut, otwiera się na polskich klientów

Redakcja Antyweb
EXMO, jedna z największych giełd kryptowalut, otwiera się na polskich klientów
21

Rynek kryptowalut rośnie bardzo dynamicznie, a wraz z nim rozwijają się narzędzia do obracania tymi środkami. Działa już kilkaset giełd kryptowalut, które różnią się rozmiarami, zasięgiem, poziomem zabezpieczeń, wysokością prowizji, cenami cyfrowego pieniądza czy jakością obsługi. Część funkcjonuje wyłącznie lokalnie, inne stały się podmiotami globalnymi. W gronie tych ostatnich wymienić można EXMO - międzynarodową giełdę kryptowalut, która z początkiem grudnia oficjalnie weszła na polski rynek. Co to oznacza dla klientów w naszym kraju?

EXMO nie jest podmiotem, który powstał niedawno, na fali tegorocznego wzrostu kursu bitcoina - platformę powołano do życia już w 2014 roku, a w tym biznesie oznacza to stosunkowo długą historię. Giełda jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, a za jej powstanie odpowiada międzynarodowy zespół: obok speców od finansów ze Stanów Zjednoczonych, Singapuru czy Wielkiej Brytanii znajdziemy tam programistów z Hiszpanii, Rosji oraz Tajlandii. O jak dużym podmiocie mowa? Liczba użytkowników zbliża się do progu 800 tysięcy - to chyba najlepiej obrazuje rozmiar interesu. Należy dodać, że według rankingu bitcoinity.org, EXMO znajduje się w pierwszej dziesiątce światowych giełd bitcoin, gdy weźmiemy pod uwagę ich wielkość. Co więcej, znalazła się w gronie najlepszych giełd kryptowalut 2017 roku stworzonym przez portal kryptmag.pl.

Staje się jasne, że mowa o biznesie dużym, popularnym i polecanym. A na czym właściwie polega "polskie otwarcie"? Platforma jest już dostępna w polskiej wersji językowej, co umożliwia działanie nawet tym osobom, które nie znają języka angielskiego (strona internetowa obsługuje ponad 10 języków - to jeden z czynników sprawiających, że użytkowników przybywa, dzięki czemu rośnie płynność giełdy). Łatwiejsze staną się poruszanie po serwisie, dokonywanie transakcji, zdobywanie informacji, ale też... opcja zakupu i sprzedaży bezpośrednio za złotówki. To druga nowość warta odnotowania: w gronie kilkudziesięciu par walutowych (niespełna 50) znalazły się BTC/PLN oraz ETH/PLN.

Handlowanie kryptowalutami z wykorzystaniem rodzimej waluty upraszcza cały proces. Nie jest już wymagane posiadanie konta walutowego, odpadają koszty związane z przewalutowaniem - oszczędza się czas i pieniądze. W jaki sposób można dokonywać wpłat/wypłat? Umożliwią to Wire Transfer, CryptoCapital, MoneyPolo czy Payza. Do wpłat użyć można także systemu DotPay. Pod tym adresem znajdują się informacje na temat prowizji wynikających z dokonywania transakcji. W przypadku transakcji między użytkownikami wynosi ona 0,2% - to stawka, którą można zaakceptować.

Jeden z twórców EXMO, Ivan Petukhovsky, tak zachwala giełdę:

Jesteśmy pewni, że polski odbiorca doceni uniwersalność naszej giełdy, która oferuje wszystkie możliwe usługi związane z kryptowalutami i spełnia najwyższe standardy świadczenia usług wymiany i przechowywania wirtualnej walut.

Jednocześnie podkreśla on, że EXMO to projekt bezpieczny i skupiający się na użytkownikach - to czynniki, których nie można lekceważyć w żadnym biznesie, szczególnie w handlu kryptowalutami. Każdy klient pewnie chce być obsługiwany szybko, bezproblemowo i pragnie mieć świadomość, że nie padnie ofiarą kradzieży czy oszustwa. W tym kontekście EXMO jawi się jako serwis, który warto odwiedzić, jeśli chce się rozpocząć lub kontynuować przygodę z bitcoinem, ethereum czy innym cyfrowym pieniądzem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu