Felietony

Evernote zmuszony do zresetowania haseł - prywatne dane wykradzione

Konrad Kozłowski
Evernote zmuszony do zresetowania haseł - prywatne dane wykradzione
30

Dzisiejsze trudności z zalogowaniem i synchronizacją danych w aplikacjach Evernote'a okazały się naprawdę sporym problemem. Jak poinformował Evernote na swoim oficjalnym blogu doszło do poważnych naruszeń bezpieczeństwa w wyniku których w niepowołane ręce dostały się nazwy użytkowników, ich adresy m...

Dzisiejsze trudności z zalogowaniem i synchronizacją danych w aplikacjach Evernote'a okazały się naprawdę sporym problemem. Jak poinformował Evernote na swoim oficjalnym blogu doszło do poważnych naruszeń bezpieczeństwa w wyniku których w niepowołane ręce dostały się nazwy użytkowników, ich adresy mailowe oraz hasła.

Co ważne, wykradzione hasła są zaszyfrowane - "The passwords stored by Evernote are protected by one-way encryption. (In technical terms, they are hashed and salted.)" Jak czytamy, treści zamieszczone przez użytkowników nie są zagrożone, lecz dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa, Evernote zmuszony był przeprowadzić proces resetowania hasła dla wszystkich użytkowników.

Każdy z użytkowników podczas logowania się na swoje konto zostanie poproszony o potwierdzenie adresu e-mail oraz podanie nowego hasła. Następnie, musimy ponownie zalogować się także we wszystkich aplikacjach z których korzystamy. W razie jakichkolwiek problemów wskazany jest bezpośredni kontakt z supportem usługi.

Źródło: Evernote Blog via The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Evernote