Gry

Ethan Carter po raz pierwszy! Zadaj pytanie!

Marcin M. Drews
Ethan Carter po raz pierwszy! Zadaj pytanie!
3

Już w sobotę startuje Pixel Heaven z nieprzebranym mnóstwem atrakcji. Wisienką na torcie pierwszego dnia imprezy będzie premierowy pokaz jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku - The Vanishing of Ethan Carter! Będzie też można przepytać twórcę projektu - Adriana Chmielarza. Mniej więcej...

Już w sobotę startuje Pixel Heaven z nieprzebranym mnóstwem atrakcji. Wisienką na torcie pierwszego dnia imprezy będzie premierowy pokaz jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku - The Vanishing of Ethan Carter! Będzie też można przepytać twórcę projektu - Adriana Chmielarza.

Mniej więcej o 18.15 (choć warto być oczywiście od rana!) rozpocznie się pokaz nowej produkcji Adriana Chmielarza i jego studia The Astronauts. The Vanishing of Ethan Carter to jedna z najbardziej tajemniczych produkcji tego sezonu, gorąco wyczekiwana na całym świecie. Uczestnicy Pixel Heaven będą mogli zobaczyć grę w akcji!

Źródłami inspiracji dla twórców produkcji były twórczość z nurtu weird fiction, pulpowe horrory oraz opowiadania grozy z początków ubiegłego stulecia (jak chociażby utwory H. P. Lovecrafta). Osią napędową historii jest tytułowe tajemnicze zaginięcie Ethana Cartera, małego chłopca, który najprawdopodobniej został porwany przez bliżej niezidentyfikowanych sprawców. Na jego trop stara się wpaść główny bohater gry – Paul Prospero, prywatny detektyw posiadający zdolności paranormalne. Podążając tropem dziecka, trafia on do Red Creek Valley – pięknej górskiej doliny na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych – gdzie znajduje potwornie zmasakrowane ciała porywaczy Ethana. Przy pomocy współczesnych narzędzi detektywistycznych oraz własnych zdolności, bohater musi rozwikłać mroczną zagadkę morderstw oraz poznać los zagubionego dziecka. (źródło)

Zaraz potem odbędzie się Q&A z autorem. Jak wiecie, Antyweb jest patronem medialnym imprezy, a ja będę miał przyjemność poprowadzić spotkanie, toteż jeśli macie pytania odnośnie gry czy osoby samego twórcy - a przypomnijmy, że Chmielarz jest w Top 100 developerów na świecie! - śmiało wpisujcie swoje propozycje w komentarzach.

Rozmowa skupi się zapewne na produkcji najnowszej, ale nie zapominajmy, że Chmielarz to jeden z pionierów polskiej branży gier. Pierwsze jego tytuły pojawiły się już w latach osiemdziesiątych na komputer ZX Spectrum. Jeśli natomiast przyjrzycie się screenowi w nagłówku niniejszego tekstu, dostrzeżecie pewien sporych rozmiarów polski element. Śmiało możecie więc o to zapytać!

Szczegóły dotyczące planu całej imprezy znajdziecie na stronach Pixel Heaven. Do zobaczenia w sobotę!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu