Telekomy

eSIM dostępny będzie w Plusie już za kilka dni!

GU
Grzegorz Ułan
16

Już tylko Play pozostał wśród naszych operatorów bez wdrożenia technologii eSIM dla swoich klientów. Pełne wdrożenie dostępne jest tylko w Orange, w T-Mobile dla smartwatchy, a w Plusie już za kilka dni - na razie tylko dla smartfonów, dla smartwatchy usługa będzie dostępna w najbliższym czasie.

Usługa eSIM to taka wirtualna karta SIM w postaci cyfrowej, która nie wymaga posiadania jej w fizycznej postaci. Aby ją aktywować klienci Plusa będą mogli zeskanować kod QR, po czym karta eSIM zostanie pobrana na smartfona przez internet i zapisana w postaci profilu eSIM.

Nowa usługa w Plusie zgodna jest ze specyfikacją GSMA, czyli skorzystają z niej posiadacze wszystkich smartfonów obsługujących eSIM. Plus podaje przy tym, iż w sprzedaży u tego operatora aktualnie są dostępne następujące smartfony z obsługą eSIM: Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21+ 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20+ 5G, Samsung Galaxy Note20, Samsung Galaxy Z Flip, Samsung Galaxy Z Flip 5G, Samsung Galaxy Z Fold 2 5G, Huawei P40, Huawei P40 PRO.

Z karty eSIM mogą skorzystać wszyscy klienci indywidualni oraz biznesowi sieci Plus, zarówno abonamentowi, jak i użytkownicy ofert na kartę. Nowi klienci mogą otrzymać cyfrową wersję karty SIM podczas zakupu oferty Plusa. Osoby już korzystające z sieci Plus mogą wymienić klasyczną kartę SIM na eSIM w salonie lub za pośrednictwem strony internetowej plus.pl, logując się na swoje konto.

W jednym okresie rozliczeniowym będzie możliwa bezpłatna wymiana pięciu kart eSIM, kolejne będą płatne według cennika danej oferty. Więcej o nowej usłudze eSIM w Plusie ma pojawić się za kilka dni na stronie www.plus.pl/esim.

To nie jedyna nowość w Plusie, operator ogłosił również, iż odchodzi od papierologii przy podpisywaniu umów. Od teraz możliwe będzie jej podpisanie w formie elektronicznej na tablecie. Komplet tak podpisanych dokumentów będzie przesyłany na podane konto e-mail.

Na tę chwilę opcja ta dostępna jest w wybranych salonach Plusa, ale od września pojawi się we wszystkich Punktach Sprzedaży Plusa w całym kraju. W dalszej kolejności z skorzystają z niej klienci Polsat Box.

Źródło: Plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: