Mobile

ERA podała ceny iPhona 3G - jest (nie) źle ?

Grzegorz Marczak
ERA podała ceny iPhona 3G - jest (nie) źle ?
38

Jak podaje imacblog iPhone 3G bez blokady na konkretnego operatora (simlock) w ERA będzie kosztować odpowiednio 1899 PLN za 8GB i 2199 PLN za 16 GB. Na stronie ERA dostępny jest również pełny cennik telefonów wraz z pakietami jakie zostały dla niego przygotowane: Patrząc na powyższ...

Jak podaje imacblog iPhone 3G bez blokady na konkretnego operatora (simlock) w ERA będzie kosztować odpowiednio 1899 PLN za 8GB i 2199 PLN za 16 GB.
Na stronie ERA dostępny jest również pełny cennik telefonów wraz z pakietami jakie zostały dla niego przygotowane:
Patrząc na powyższe plany taryfowe muszę przyznać, że ERA mnie rozczarowała. Rozumiem, że operator musi na takim gadżecie jak iPhone zarobić jak najwięcej ale dlaczego dopiero przy abonamencie za 200 PLN jest jakiś rozsądny limit na przesył danych? W końcu ten telefon to zabawka głównie do korzystania z sieci i właściwie tylko po to wiele osób ją kupuje.

Nie ma niestety planu, który spełniał by moje oczekiwania czyli wysoki limit na przesył danych przy małej ilości darmowych minut (małe to znaczy poniżej 200). Czyli pakiet dla osoby, która mało rozmawia ale za to dużo korzysta z internetu.

Kolejnym problemem jaki jest to wiązanie się w tych czasach z operatorem na minimum 24 miesiące (a można nawet na 36). Wszystko to skłania mnie do jedynie słusznej opcji czyli telefon bez simlocka - no i oczywiście z 16GB pamięci. Wprawdzie cena początkowa jest dość spora ale jeśli policzymy sobie, że przez 2 lata będziemy płacić jeden z wybranych abonamentów..

Nie wiem czy swój cennik pokazał też Orange - nie spodziewał bym się jednak specjalnych różnic między operatorami - nigdy nie byli zbyt agresywni w walce o klienta, nie mówiąc już o różnicach w cenach połączeń.

Podsumowując - dla kogoś kto dużo rozmawia przez telefon, z pewnością plan za 200 PLN miesięcznie może być dość atrakcyjny (szczególnie limit na przesyłanie danych). W innym przypadku mamy problem z ofertą bo mimo iż 500 MB w niższym planie nie jest to już tak mało to jednak przy 3G możemy nawet nie zauważyć kiedy będziemy musieli dopłacać do transferu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneiphone 3gera