Felietony

Efekt udostępnienia API Google Hangouts - Conceptboard

Jan Rybczyński
Efekt udostępnienia API Google Hangouts - Conceptboard
6

Minęły zaledwie trzy dni od udostępnienia API dla Google Hangouts, o którym pisałem w tym tygodniu, a już można zobaczyć pierwsze efekty. Conceptboard - serwis udostępniający narzędzie do współpracy w postaci białej tablicy stworzył rozszerzenie dla Google Chrome, które pozwala zintegrować białą tab...

Minęły zaledwie trzy dni od udostępnienia API dla Google Hangouts, o którym pisałem w tym tygodniu, a już można zobaczyć pierwsze efekty. Conceptboard - serwis udostępniający narzędzie do współpracy w postaci białej tablicy stworzył rozszerzenie dla Google Chrome, które pozwala zintegrować białą tablicę z wideo-czatem. Możliwości są większe niż nazwa sugeruje. Można nie tylko rysować po białej przestrzeni, ale również zaimportować dokument Office, czy PDF i kreślić na nich, tak jakbyśmy trzymali flamaster w ręku i wydruk na kolanach.

Współpracownicy z którymi spotkamy się na Google Hangouts będą widzieć w czasie rzeczywistym nasz kursor, oraz wszystko co będziemy rysowali. Możliwość rysowania nie tylko po czystej "kartce", ale również po różnego rodzaju dokumentach, zrzutach ekranów i innych obrazach, zdecydowanie ułatwi współpracę i przyspieszy wszelkiego rodzaju burze mózgów. To trochę, jak usiąść nad dokumentem przy jednym stole i rysować, zaznaczać, podkreślać i przekreślać rozmaite części wspólnego projektu.

Wszyscy którzy założą darmowe konto na serwisie Conceptboard,  będą mieli dostęp do zarysowanych "tablic" również po zakończeniu spotkania na Hangout-cie. Radosna twórczość nie przepada więc wraz z zakończeniem wideo-konferencji.

Żeby wziąć udział w rysowaniu po tablicy, nie trzeba koniecznie mieć przeglądarki Chrome czy nzawet konta w serwisie Google+. Współpraca możliwa jest również z poziomu samego serwisu Conceptboard.

Tech Crunch zwraca uwagę, że nowe rozszerzenie jest jeszcze w wersji testowej. Można spodziewać się rozmaitych błędów. Nic w tym dziwnego, jak wspomniałem na samym początku, od udostępnienia API minęły dopiero 3 dni.

Na zakończenie proponuję krotki filmik prezentujący możliwości wynikające z połączenia Hangouts z Conceptboard.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google HangoutsHangouts