Felietony

Edycja komentarzy na Facebooku już dostępna. Super, a co z edycją wpisów?

Grzegorz Ułan
Edycja komentarzy na Facebooku już dostępna. Super, a co z edycją wpisów?
12

Odkąd korzystam z Facebooka niezmiernie zastanawia mnie fakt braku tak oczywistej funkcji jak edycja wpisów. Jak poinformował dziś TheVerge, Facebook wprowadza właśnie możliwość edycji tak, ale tylko komentarzy. Google Plus od samego początku ma tę funkcję i to zarówno przy wpisach jak i przy k...


Odkąd korzystam z Facebooka niezmiernie zastanawia mnie fakt braku tak oczywistej funkcji jak edycja wpisów. Jak poinformował dziś TheVerge, Facebook wprowadza właśnie możliwość edycji tak, ale tylko komentarzy.

Google Plus od samego początku ma tę funkcję i to zarówno przy wpisach jak i przy komentarzach. Nie wiem w czym Facebook ma problem, aby wprowadzić to w swojej sieci społecznościowej. Chyba tylko po to by było na co czekać i pokazać, że cały czas się rozwija, ok, fajnie, tylko edycja wpisów to powinna być podstawa.

Przetestowałem tę funkcję na jednym ze swoich profili na FB, włączyła się po zmianie języka na angielski.

Pojawiła się dodatkowa ikona edycji i usunięcia komentarza, jednak podczas zmiany wpisu, nie było możliwości zapisania nowej jego wersji. ESC powracał do starej wersji.

By uniknąć nadużyć tej funkcji, będzie możliwość podejrzenia historii edycji. Zapraszam do testów, może u Was już w pełni działa, dajcie znać w komentarzach:).

Aktualizacja:

W polskiej wersji też już działa, historia zmian również:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu